Bratislavská skupina BELLCANTO prináša v polovici tohto leta svoj nový singel „Kráľovná snov“.

Pesnička „Kráľovná snov“ prichádza v pravej chvíli, lebo leto je pre lásku a zaľúbených ako stvorené.

Autorom hudby je líder a spevák skupiny Martin Domáň, ktorý sa s melódiou piesne už dlhšie pohrával, len nemal k nej ten správny text. Ten správny našiel u textára Michala Godora, ktorý je aj autorom textu úspešného debutového singlu „Čas hrá proti nám“. Práve Michal najlepšie vystihol novinku slovami: „Kráľovná snov nie je o niekom konkrétnom. Je o láske ako takej. O jej hľadaní, snívaní a o viere, že naozaj je.

Martin Domáň o piesni ešte prezrádza „Mám rád pesničky,  ktoré majú peknú melódiu. Z toho som aj vychádzal. Chcel som zložiť peknú melodicku pieseň, ktorá sa ľahko zapamätá a pospevovať si ju môže každý, už pri prvom počutí“.

Zvukovú réžiu nahrávky mal na starosti Lukáš Sadloň zo štúdia TC Lemons.

S Lukášom spolupracujeme už dlhšie, vie presne čo chceme a  vie  zhmotniť  naše predstavy o tom, ako má pieseň vo finále vyzerať“,  hodnotí spoluprácu Martin.

Ako hosťa pri nahrávaní si formácia zavolala Martina Krížika (Bruno Benetton Free Band, Hugo Chávez Orchestra), ktorý im pomohol s vokálmi a nahral sólo na lesný roh.

Krížo je môj dobrý kamarát. Vedel som už dávnejšie, že je bravúrny hráč na lesný roh. Preto som ho poprosil, aby nám nahral sólo do našej pesničky. S úsmevom mi prikývol, a výsledok si môžete vypočuť.“  priznal Martin Domáň.

Klip si formácia natočila vo vlastnej produkcii v exteriéri bratislavskej Petržalky. Réžie a strihu sa technicky ujal basgitarista Michal Vorčák, na základe umeleckej predstavy a námetu Martina Domáňa.

Tvorba klipu bola pre mňa výzvou a som rád, že som si to mohol vyskúšať. Martin ma trošku „potrápil“ s jeho umeleckými predstavami o klipe, ale podarilo sa to a s výsledkom sme spokojní.“,  prezradil o natáčaní klipu Michal Vorčák.

Plány do budúcna má formacia jasne dané. Dokončiť piesne pre na ich debutový album,  a „Znovu začať konečne koncertovať, čo sme boli nútení kvôli Corone dočasne pozastaviť„. dodal Martin Domáň o najbližších plánoch kapely.

Bratislavskú formáciu založil v roku 2015 spevák a gitarista Martin Domáň, prezývaný Bellcanto, spolu s bubeníkom Petrom Stankom. Obaja hudobníci už predtým spolu hrali vo viacerých kapelách, pred založením vlastného projektu – Bellcanto, to bola kapela Rain. Martin Domáň predtým pôsobil aj v skupinách Fresh Carnations a Maples. Do zostavy Bellcanto neskôr pribudol basák Michal Vorčák a hráč na klávesy Michal Ondroš. Tvorba skupiny BELLCANTO kombinuje mix rocku, popu a rock´n´rollu. Aj keď formácia tvorí a spieva svoje vlastné piesne po slovensky, inšpiráciu čerpá hlavne v britskej hudbe, konkrétne hudba od šesťdesiatych rokov až po súčasnosť. Preto v skladbách skupiny Bellcanto môžete počuť melodickosť The Beatles, Oasis či Blur a drsnosť rock´n´rollových formácií ako Jet, Stereophonics alebo Supergrass. Chalani sa nebránia ani elektronickým vplyvom. Kapela počas svojej existencie už odohrala mnoho koncertov a bola tiež finalistom súťaže Ružinovská lýra. V roku 2019 debutovala singlom „Čas hrá proti nám„, ktorý sa stretol u fanúšikov s veľkým úspechom. V dnešných dnoch prichádzajú s novým singlom a videoklipom „Kráľovná snov„.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here