Po takmer roku a pol sa Košický hudobný projekt Dobre Už Bolo hlási s novou skladbou aj klipom. Skladbu Chýbaš aj s jej vizuálnou podobou nájdete na YouTube kanáli projektu.

Narozdiel od prvotiny skladby Ramená, v skladbe Chýbaš okrem gitár a klavíru počuť aj basu, bicie či rôzne iné zvuky. Celkový zvuk a aranž skladby je výsledkom skvelej spolupráce s Miroslavom Felberom, hlavou štúdia a frontmanom kapely The Parentals. Ten sa okrem mixu a nahrávania zhostil aj úlohy producentskej role. O mastering skladby sa postaral Peter Halgaš.

V klipe sú zábery z už spomínaného štúdia kapely The Parentals, kde sa song nahrával. Vačšinu obsahu klipu tvoria čiernobiele ukážky z procesu nahrávania skladby. O kameru v klipe sa postarala Dominika Kentošová. O strih a réžiu potom Martin Bilička, ktorý sa skrýva pod pseudonymom Dobre Už Bolo. “Vzhľadom na atmosféru skladby a to, aká je pre mna osobná som to nechcel dať robiť niekomu inému. Chcel som to zostrihať sám. Tiež som nechcel žiadne cliché vo videu, žiadne extra scény ani nič na silu hrané” vysvetľuje.

A o čom teda je samotná skladba? Je to veľmi osobná spoveď o strate člena rodiny – strate blízkeho človeka. Ako Martin uviedol na sociálnych sieťach: “Túto skladbu som potreboval dať von hlavne kvôli sebe. Trvalo mi to dlhšie ako by som si želal, keďže text som mal napísaný už 1.9.2019. Nebolo to ľahké ale som rád, že som to zvládol. Skladbu venujem svojej rodine, ktorá minulý rok prišla o jeden z hlavných pilierov. Ja som prišiel o najlepšieho priateľa.”. Ťažko k tomu niečo viac dodať, treba si to len vypočuť.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here