Len pred mesiacom sa zúčastnila bratislavská kapela BlueZodiac 35. ročníka Košického zlatého pokladu s piesňou Ešte niečo a umiestnila sa na vynikajúcom 2. mieste spomedzi 156 prihlásených autorských tímov a interpretov. Teraz pieseň obliekla do vizuálneho šatu čistoty a minimalizmu. „Mali sme veľmi konkrétnu predstavu o tom, že klip by mal byť jednoduchý, aby sme nechali čo najviac vyniknúť samotný text skladby,“ prezrádza ideu klipu speváčka Daniela Obšitníková.

Pieseň Ešte niečo vznikla zámerne mimo komfortnej zóny kapely, ktorá sa doteraz prezentovala v anglickom jazyku. „Keďže sme sa chceli prihlásiť do súťaže Košický zlatý poklad 2019, kde je podmienkou mať slovenský text, tak sme sa do toho s Danielou pustili. Zaujímavé bolo, že deadline bol v nedeľu a my sme vo štvrtok mali prvú session. Asi dve skúšky predtým však Danielu zaujala akordová postupnosť, ktorú som si len tak hral a natoľko sa jej zapáčila, že sme mali základ pre skladbu. Po skončení kapelnej skúšky sme už mali pekný refrén, na ktorom sme mohli stavať ďalej. V nedeľu pri žehlení pod ťarchou vedomia, že v ten deň musíme nahrať kompletné demo pre súťaž, mi napadol zvyšok textu. Nakoniec sme to v ten istý deň nahrali a poslali,“ ozrejmuje vznik piesne gitarista Martin Vasil. O konečný mix a mastering skladby sa postaral Patrik Kuchta v štúdiu La Familia de Sangre.

Inšpiráciu k tvorbe BlueZodiac čerpá zo samotného života. „Našou inšpiráciou je najmä svet okolo nás, ľudia, ich vzťahy medzi sebou, skrátka náš každodenný život a to, čo vidíme alebo sami prežívame,“ hovorí Daniela. „Stačí mať len uši a oči otvorené,“ dodáva Martin.

„Ľudia by si mali vážiť to, čo majú a správať sa k partnerovi s rešpektom. Tiež je dôležité nenechať vyhasnúť plameň medzi nimi,“ hovorí o posolstve piesne speváčka. Význam textu piesne je prenesený aj do videoklipu. „Tiene od seba otočených stoličiek majú reflektovať dvoch partnerov, ktorí aj napriek svojej láske nevedia ďalej ostať partnermi,“ vysvetľuje Daniela. Videoklip k novinke je postavený na minimalistických prvkoch s priestorom na vnímanie textu. Natáčanie prebiehalo v Daylight Studio a o postprodukciu klipu sa postaral Michal Neffe.

Piesňou Ešte niečo sa kapela prihovára domácemu publiku materinským jazykom. „Radi by sme svoju hudbu šírili medzi ľudí po celom Slovensku. To bol aj jeden z hlavných dôvodov, prečo sme sa rozhodli prihlásiť do súťaže Košický zlatý poklad,“ hovorí Daniela.

„Účinkovanie v súťaži bolo pre nás obrovskou skúsenosťou. Spoznali sme nové, no veľmi talentované formácie, ktorých skladby boli veľmi kvalitné. Naša pieseň bola tentokrát netradične v slovenskom jazyku, na ktorý nie som až tak zvyknutá a porota bola zložená z legiend, takže človek chcel podať čo najlepší výkon. Druhé miesto bolo pre nás prekvapením a vôbec sme takýto úspech neočakávali,“ zhŕňa pôsobenie v súťaži Košický zlatý poklad 2019 speváčka Daniela. „Bol to krásny víkend s ľuďmi, ktorých mám veľmi rád a sú mojou rodinou, ktorý sa nakoniec pretavil do krásneho a cenného druhého miesta. Osobne si to veľmi vážim vzhľadom na štatút súťaže a kvalitu ostatných súťažiacich,“ dodáva Martin.

Začiatkom budúceho roka čakajú formáciu dva dôležité koncerty a síce zahrajú ako predskokan známeho kanadského speváka a gitaristu Jesseho Cooka, ktorý si vybral BlueZodiac za predkapelu pre svoje bratislavské a pražské vystúpenia. Okrem toho kapela pripravuje zaujímavú spoluprácu, ktorá bude pre poslucháčov prekvapením a ako Martin uzatvára: „Samozrejme, plánujeme koncerty a ďalšiu tvorbu, ktorá vyústi v náš prvý oficiálny album.“

Facebook: https://www.facebook.com/BandBlueZodiac/

Instagram: https://www.instagram.com/_bluezodiac/