OZ FIDLICANTI a hudobná kapela Fidlicanti sa producentsky a herecky podieľali na vzniku krátkeho študentského filmu mladého filmára Pierra Faba, ktorý pod názvom Ulička čaká na svoju premiéru.

Film spracúva príbeh dvoch mladých ľudí na pozadí tragických udalostí 2. svetovej vojny v období deportácií židovského obyvateľstva z vtedajšieho Slovenského štátu. Premiéru filmu Ulička, ako všetky kultúrne podujatia, zastavila súčasná ťažká situácia v spoločnosti.

Mladí tvorcovia sa však rozhodli predstaviť verejnosti aspoň soundtrack Dážď a videoklip k nemu. Titulná pieseň Dážď vznikla spoluprácou mladých hudobníkov z radov FidliCantov a ich hostí v produkcii OZ FIDLICANTI a JIMMY RECORDS, ktorého majiteľ Branislav Fojtlín sa podieľal na vzniku skladby vo fáze výroby i interpretačne. Ďalším hosťom v projekte bol talentovaný moravský klarinetista Róbert Chytil zo Strážnice.

Pieseň, pôvodne štylizovaná ako výpoveď o čase vojny, sa v kontexte dnešných udalostí stala výpoveďou i o dnešnej dobe, je prosbou o vyliečenie chorého sveta.

Videoklip k piesni pochádza rovnako z dielne už spomínaného mladého tvorcu Pierra Faba a obsahuje okrem iného i zábery z pripravovaného filmu Ulička. Mladí filmári a hudobníci sú pripravení predstaviť film hneď, ako to situácia dovolí. Dovtedy posielajú odkaz nádeje všetkým ľuďom a presvedčenie, že to spoločne zvládneme.