ViK si tvorí hudbu aj texty sám, spolupracuje však s nahrávacím štúdiom SPK Audio kde sa realizujú finálne skladby. Najnovšiu skladbu „Obeta“ zverejnil spolu s videoklipom, v ktorom si účinkuje známy herec Michal Ďuriš. Obsadil rolu arogantného oligarchu, ku ktorému prehovára jeho vlastné svedomie v podobe postavy, ktorú stvárnil samotný hudobník.

O tvorbu oboch videoklipov sa postaral Robo Bošeľa z Môľca records. Robo Bošeľa je tiež člen skupiny Čendeš, avšak ako tvorca klipov spolupracuje s viacerými folklórnymi umelcami a robil klipy aj pre kapely Družina a IMT Smile (minuloročný duet Príliš osobná známosť s Nikol Štíbrovou). O mix a mastering skladby Obeta sa postaral Ján Zborovjan z Audio Wizzards.

Obeta je výpoveďou toho, na koho sa zväčša hráme, nie sme to skutočne my, ale naše ego, ktoré nás ovládne, prerazí na povrch a urobí z nás emočné príšery. Avšak každá z tých príšer má svoje svedomie, ktoré sa prihovára,“ hovorí o piesni ViK. Skladba „Srdce“, ktorú som vydal dávnejšie je zase o samote, mať pokoj od všetkého a všetkých. Základná myšlienka jeho tvorby je správne znázornenie emócie v každej piesni. „Hudba je emócia, nie sú to žiadne preteky kto je v čom najlepší. Ja pri tvorbe v podstate len spracujem do nástrojov to, čo sa mi dostane odniekiaľ z vesmíru do hlavy,“ dodáva.Do konca roku 2020 ViK plánuje realizovať ešte dva videoklipy a prípadne aj koncerty.