Slovenská skupina Psychedelic Cirkus prednedávnom publikovala videoklip k tracku Fuck You, Honey!, ktorý otvára ich pripravovaný album s názvom Blow Job. Ide o nový elektronický smer a sound, ktorý nie je pre skupinu úplne typický. Po absolútne psychedelických albumoch sa obracajú k tanečnej elektronickej hudbe s čistým a nekompromisným psychedelickým nábojom. Skupina vydala (nie oficiálne) od roku 2002 do roku 2012 pätnásť elektroakustických albumov, resp. zvukových koláží. Všetko, čo vytvorili, vydávali formou samizdatu.

Vo videoklipe sa členovia skupiny neobjavia. Michal „empe“ Pekár, jeden z dvoch zakladajúcich členov, k tomu povedal: „Je to akýsi zostrih kultúrnych a módnych podôb dnešnej doby. Nové technológie, demonštrácie, multikulturalizmus, sex, sloboda, násilie, transsexualizmus, homosexualita, rasová a genderová rovnosť… Všetko je to podané v nakumulovanom chaose, ktorý je však pekne a úhľadne rozkúskovaný do jednotlivých pohybujúcich sa obrazov. Napriek tomu, že sú obrazy vo videoklipe nasekané podľa systému, ktorý je pre oko príjemný, ich obsah, v kontexte dnešnej doby, sa stáva na prvý pohľad kontroverzný, ale zároveň rozmanitý. Týmto spôsobom sa snaží videoklip Fuck You, Honey! odhaliť a ukázať rôznorodosť ľudských potrieb, ľudského vkusu a správania, čo je určite jedna z hlavných myšlienok jeho vizuálnej stránky.“

Tento videoklip je taktiež súčasťou väčšieho proma tvorby skupiny, ktoré zahrňuje aj rozsiahlu knižnú publikáciu, môžeme povedať monografiu, s príznačným názvom Psychedelic Cirkus. Jej vznik výrazne ovplyvnila nešťastná udalosť z roku 2020, keď jeden z dvoch zakladajúcich členov, Tomáš „Psy“ Gáfrik, tragicky zahynul pri výstupe na horu Ben Nevis. Jej vydanie sa pripravuje na november 2021.

Previous articleSpeváčka Janais má novinku „Domov“, odpremiérovala ju na stretnutí mládeže s pápežom.
Next articleFúzie Zuzany Mikulcovej čaká finále