Bratislavská kapela Pán Stanislav a Raketa natočila už piaty videoklip k piesni zo svojho Albumu Amplion – tentokrát sčasti animovaný. Pieseň sa volá Mantra 59 a Pán Stanislav v nej vo svojej rakete navštívi našu planétu a putuje zase ďalej vesmírom. Réžiu klipu mal na starosti Vladimír Okánik a.k.a Scuottie Okie,  ktorý je zakladatelom Reserve07 video production a má za sebou spolupráce s Vecom, Wanastowi Wjeci, PSH, Darou Rollins, Tinou atď. 

„Pána Stanislava poznám dlhé roky, dá sa povedať, že sme spolu vyrastali. Boli sme súčasťou bratislavskej rockovej hudobnej scény v deväťdesiatych rokoch…, ja som s hudbou skončil a začal som sa venovať  práve práci s animovaným videom.  So Stanom sa jednalo o priateľskú spoluprácu, ktorá je človeku samozrejme bližšia. Pre problémy s Kovid virusom sme upustili od väčších natáčaní a vyrobili sme to s Tomášom Zacharom  takpovediac „podomácky“. Poňali sme to jemne surrealisticky, no museli sme sa  držať textu piesne“- hovorí režisér videoklipu Vladimír „Scuott“ Okánik.

Mimochodom text piesne je nemenej zaujímavý. Pán Stanislav sa v ňom pohráva s jednoduchými vetami: „Politici politizujú, bubeníci bubnujú, taxikári taxíkujú, reportéri teleportujú…výtvarníci vytvárajú…strojvodcovia stroj vedú…priekopníci kopú priekopu…A svet sa stále točí okolo tvojich očí.“

Na otázku ako vznikla myšlienka klipu, Pán Stanislav hovorí:“ Nechal som to celé na Okiho, lebo poznám jeho prácu, takže som mu iba poslal zábery a nechal mu voľnú ruku. Robil som to tak zámerne, lebo som chcel, aby to malo formu akejsi pop-kultúrnej koláže.  Keď si to tak pozerám, zdá sa mi, že sme sa pochopili.“

Pán Stanislav & Raketa fungujú s trojročnou prestávkou od roku 2012 a jej album Amplion(2019) bol príjemným prekvapením na domácej hudobnej scéne najmä vďaka originálnej pôvodnej tvorbe. Kapela avizovala vydanie nového albumu na jeseň budúceho roka.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here