Po roku prichádza Vlado a jeho kapela The Avedons s novou skladbou Sweet Barbarian, ktorá už tradične vychádza pod vydavateľstvom Bruuder Records a od dnes je dostupná na všetkých hudobných streamovacích platformách.

„Pesnička Sweet Barbarian je valčík určený všetkým, ktorí sa niekedy vo svojom živote cítili ako outsideri. Nie ste v tom sami. Skladbu som napísal na jedno posedenie, čo je vždy dobré znamenie. Dúfam, že dodá kúsok nádeje do týchto zvláštnych dní.“ – Vlado Nosáľ

Sweet Barbarian je fakt valčík, a to veľmi príjemný, trochu melancholický, ktorý ťa svojou atmosférou a aranžmánom prenesie niekde na sever Britských ostrovov a možno si pri ňom spomenieš na The Beatles.
Ako už spomenul Vlado, je to pesnička venovaná outsiderom – zvláštnym, samotárskym introvertom, ktorí si žijú svoje sny a dúfajú, že ich svet niekedy prijíme takých, akí sú. Vlado znova dokazuje, že je naozaj výborný pesničkár, ktorý fanúšikom hudby ponúkne vždy príjemnú skladbu – Sweet Barbarian nie je výnimkou.  Ku skladbe vyprodukovala Soňa Maletz aj jednoduchý videoklip, ktorý si môžete pozrieť tu:

Od posledného singla už má Vlado rozpracovaný hudobný materiál na celý nový album, ktorý by mohol byť dostupný niekedy na jar 2024 a s projektom HOTEL ART (Vlado Nosáľ a Boo Hewerdine /UK/) chystá pár koncertov vo Veľkej Británii a možno ich uvidíme aj na Slovensku.

Vlado najbližšie zahrá naživo 10. decembra 2023 v Urban Markete na Štúrovej ulici v Bratislave.

Vlado Nosáľ (nar. 1992) je spevák, multiinštrumentalista a bývalý frontman indie-rockovej skupiny Queer Jane. Skladba A Happy Drunk z ich albumu Amen Dolores si na Spotify získala viac ako 650-tisíc poslucháčov. Piesne kapely zazneli okrem slovenského éteru aj vo viacerých rádiách v Británii a USA vrátane BBC a Amazing Radio. Kapela bola niekoľkokrát nominovaná na Radio_Head Awards. Popri Queer Jane zaujal Vlado tiež spoluprácou s americkou kapelou The Brian Jonestown Massacre. Od roku 2022 hráva s novou kapelou pod názvom Vlado Nosal & The Avedons v zložení Vlado Nosáľ (spev, gitara), Lukáš Valter (basa), Barbara Vojtašáková (klávesy, spev, perkusie) a Jerguš Vyskočil (bicie, spev).

Instagram: https://www.instagram.com/vladonosal/