Po dvojročnom čakaní sa v Břeclavi uskutoční deviaty a doposiaľ najväčší ročník Slávností. V zámockom areáli 10. a 11. júna zahrajú Jarek Nohavica, Rybičky 48, Tři sestry, Pokáč, Tomáš Klus, No Name, Kali, Horkýže Slíže, Wohnout a ďalších osem kapiel. Organizátori majú hneď niekoľko novinek: Nový názov, generálneho partnera RESORT EISGRUB Lednice, rozšírenú gastro zónu a sekciu pivných špeciálov zameranú na juhomoravské pivovary.

Prvý dvojdenný ročník Slávností sa mal v Břeclavi uskutočniť už v roku 2020, kvôli pandémii to ale nevyšlo. „V prvom rade by som chcel veľmi poďakovať našim fanúšikom, ktorí si ponechali svoje lístky z rokov 2020 a 2021, čím nás v neľahkej situácii podržali. Tiež som rád, že sá nám podarilo udržať pôvodný hudobný program a v júni si tak pod Břeclavským zámkom spoločne užijeme toľko očakávaný a doposiaľ najväčší ročník Slávností,“ teší sa usporiadateľ Slávností Jan Svoboda.

Všetky vstupenky na odložené ročníky 2020 i 2021 automaticky platia na tohtoročný ročník. Zároveň na webe slavnosti.cz stále beží predpredaj, aktuálne je predaných už 75 % vstupeniek. Ešte do konca mája je možné zakúpiť lístky za zvýhodnenú cenu.

Najväčším lákadlom Slávností je piatkový plnohodnotný koncert Jarka Nohavicu, pre ktorého to bude jediné festivalové vystúpenie v tomto roku. Rybičky 48 sa pod Břeclavský zámok vracajú po štyroch rokoch, pre Tři sestry to bude premiéra. Nové albumy na Slávnostiach predstaví Pokáč, Tomáš Klus alebo Wohnout.

Návštevníci festivalu si tento rok všimnú malé zmeny v jeho názve – zo Slávností Břeclavského piva sa stávajú Slávnosti Břeclav. „Už dlhšiu dobu sme cítili, že názov úplne neodpovedá súčasnej podobe Slávností, z ktorých sa stal plnohodnotný multižánrový festival,“ vyjadruje sa k zmene názvu Jan Svoboda.

Slávnosti Břeclav vstupujú do novej éry s novým generálnym partnerom, spoločnosťou RESORT EISGRUB Lednice. „Břeclavské Slávnosti sa počas krátkej doby stali vyhľadávanou udalosťou. Spájajú kultúru, zábavu a pivo. Svojím zameraním presne reflektujú nálade novo vznikajúcej značky EISGRUB, ktorá v Lednici spojí výnimočné ubytovanie, kvalitné vinárstvo a novo vznikajúci pivovar,“ vysvetľuje Pavel Zíka, riaditeľ RESORTU EISGRUB.

„Zo spolupráce s RESORTEM EISGRUB som nadšený. Spoločne chystáme hneď niekoľko zaujímavých noviniek, ktoré určite ocenia i návštevníci našich Slávností,“ doplňuje Jan Svoboda

Napríklad už spomínaný Pivovar Lednice bude partnerom sekcie pivných špeciálov, v ktorých návštevníci Slávností ochutnajú vzorky ďalších 11 juhomoravských pivovarov. Plným prúdom potom potečie Starobrno a to i z prístroja Beerjet, ktorý načapuje až 2000 pív za hodinu. Fronty teda nehrozia.

Pod Břeclavským zámkom vyrastie taktiež gastro zóna, ktorá ponúkne mexickú či vietnamskú kuchyňu, rovnako ako burgre, langoše a ďalšie festivalové klasiky. Slávnosti Břeclav tak rozhodne nebudú len o hudbe.

Program Slavností Břeclav 2022

Piatok 10. júna: Jarek Nohavica, Rybičky 48, Pokáč, No Name, Circus Problem, King Shaolin, Irnis

Sobota 11. júna: Tři sestry, Tomáš Klus, Horkýže Slíže, Wohnout, Kali, Polemic, Trautenberk, Cocotte Minute, Denoi, Sanchez Amsterdam

http://www.slavnosti.cz

Previous articleBarbara Weiss ako diva v novom klipe k singlu Heartbeat 
Next articleSpeváčka a skladateľka Ester Wiesnerová otvára všetkým svoj Modrý zápisník