V magický dátum, 22.11.2022, uzrelo svetlo sveta na všetkých digitálnych platformách EP speváka z Lučenca, ktorého môžete poznať z rôznych televíznych súťaží, väčších či menších pódií, ale aj mnohých ulíc sveta. Šesť pesničiek, každá trochu iná a každá úplne svoja. Takto chutí niekoľkomesačná práca veľmi šikovných muzikantov zapojených do projektu “Pjøtrson”.

  Po predošlých dvoch tohtoročných singloch, ‘’Každý Pád’’ a ‘’Fake Honesty’’, sa Peter rozhodol spracovať nové skladby s producentom Tomom Lobbom, pôsobiacim v štúdiu LAVAGANCE, kde sa aj prvýkrát stretli. Tentokrát však pracovali v Nitrianskom štúdiu Beyond Music Studio. Ich prvá vzájomná spolupráca vznikla vďaka nadviazaniu spolupráce Petra Juhás a Jany Kirschner, v ktorej tíme ostal Peter ako posledný člen v roku 2019 (The Voice cz/sk). Aj vďaka jej pomoci bol Peter schopný rok na to vydať svoj debutový album s názvom “Poctený Životom’’.  “Som nesmierne rád za to, čo mi život nadelil. Ako malý som ani len nesníval, že budem môcť niekedy písať svoje vlastné skladby.” začal svoju myšlienku 26-ročný Peter. “Teraz vidím cestu, po ktorej ak budem svedomito kráčať, tak by to mohlo veľa ľudí potešiť. Prípadne im aj pomôcť. Za to ďakujem každé ráno a verím, že moja hudba v ľuďoch vyvolá skutočné pocity.’’

 Na novom počine nájdeme skladby “Ako nám boli dané’’ , “Zajtra” , “Mám to” , “Songa o námestí” , “Predtým” a “Aj tak všetci tu”.


  Postupom času budú k jednotlivým skladbám pribúdať aj vizuály. Prvým takýmto singlom je skladba “Ako nám boli dané”. Úlohu sklamanej partnerky stvárnila Katarína Doričková. Vo videoklipe hrá aj Adam Šamaj, ktorý nahral väčšinu gitár na vydané EP. Bicích sa zhostil Timotej Rajnoha a veľa nástrojov nahral aj samotný producent, Tom Lobb. Mastering si zobral na starosti jeden z najšikovnejších českých producentov a gitaristov, Lukáš Chromek.


Previous articleNový singel Roba Opatovského s Bystríkom Na kopce odštartoval vianočné obdobie
Next articleBarbara Weiss žiari v novinke Vlastný svet