Len pár dní a obratom sa dostala skladba z nového EP – „Prestupná stanica“ / https://www.youtube.com/watch?v=_mgcHb8Xznc /rovno do trendov! O tom, že ho ľudia pod klipom v komentároch prirovnávajú s jeho hlasovým fondom k „mladému Müllerovi“ niet pochýb, kdeže Tomy a jeho hlas je jedinečný svojho druhu na Slovensku. Tomy Kotty – výborný moderátor a nezameniteľný hlas v rôznych featoch len nedávno predstavil aj svoje nové EP „ NO F.CKIN POSE“ https://shop.rukahore.sk/tomy-kotty/cd-no-fuckin-pose-2


Tomy Kotty začal predaj svojho nového EP nesmierne úspešne a to dokonca musel nechať dolisovat ďalšie kusy EP, keďže jeho fanúšikovia ho rozobrali už počas predpredaja. Ako prvú klipovú ochutnávku si umelec pripravil pre fanúšikov najprv poriadny rapový náklad, kde mu zahosťoval mladý talent Osem – „Takých už bolo“

, ktorá produkčne vznikla u Hoodiniho s mix mastrom od Fillipiana je štartovacia skladba nového EP, kde možno nájsť 5 skladieb a tak isto vyššie spomínanú skladbu Prestupná stanica, ktorej vizuál vznikol v prímorskom prostredí Chorvátska. O videoklip sa postaral Martin Miko z Illuminate. Pri tvorbe skladieb na EP sa Tomy nechal inšpirovať hudbou zahraničných kapiel 70.rokov, pričom výsledok je dobre zvládnutá kombinácia a rockového a rapového hudobného štýlu.

„Pri tvorbe skladby Prestupná stanica ma inšpirovala žena, ale musím povedať, že dnes je to už fiktívny príbeh, ktorý sa nikdy nestal“, podčiarkuje svoju inšpiráciu Tomy.
„o EP F.ckin Pose“
„Tisíce rán, no furt nula bodov!“
„Inšpiráciou pre jednotlivé songy bola hudba, snažil som sa nedostať celý album do gýču, ale ísť si svojou línou, ktorá by spájala jednotlivé žánre. Nechcel som aby niečo bol vyslovene rock, ani rap, ani funk. Chcel som aby sa našlo najlepšie možné východisko ako spojiť viaceré žánre dokopy aby sa vytvoril sound, ktorý bude verný mojej vízii a toho, čo sa snažím odprezentovat, vysvetľuje proces tvorby Kotty.
Samotné EP trvalo Tomymu spraviť 10 rokov. Samozrejme, táto dlhá linka sa ťahá od prvotného nápadu na EP. Nahrávanie a vychytávanie EP „No Fucking Pose“ trvalo spolu rok a pol, pričom sa raper vyjadril, že nastal na vydanie pravý čas.


„V minulosti som sa už veľakrát snažil spraviť EP, bohužiaľ to vždy padlo. Práve preto som si povedal, že tento moment už veľakrát nedôjde, čiže to bolo teraz alebo nikdy. Som nesmierne rád, že sme dali dokopy silný tracklist, ktorý chcem zdielať s ľuďmi! Tento krát som si dával veľmi pozor, aké spolupráce si vyberiem. Tým, že ide pre mňa o prelomový projekt, som potreboval na projekt dostať ľudí, čo sa budú môcť priblížiť mojej vízii. V minulosti som rozdával mnohokrát feat ľuďom bez rozmýšľania, tentokrát to už bolo inak a myslím si, že Refew aj Osem sú na EP perfektný“, hovorí Tomy.