Extravagantný  klip a energický aranžmán! Tak vyzerá novinka od vokálnej skupiny For You. Pätica hudobníkov tentokrát prerobila do acapella podoby hit speváčky Dua Lipa „Don’t start now“. For You si v tejto skladbe splnili sen, na mastering oslovili jedného z najoceňovanejších svetových acapella producentov, ktorý spolupracoval s ich hudobnými idolmi Pentatonix či Home Free. K novinke vznikol kreatívny videoklip, v ktorom kapela použila ultrafialové svetlo a fluorescenčné farby!

Skupina For You predstavuje nový cover skladby „Don’t start now“ od speváčky Dua Lipa. Kapela ho nahrávala a mixovala vo vlastnom novom štúdiu. Aranžmán má na konte speváčka Nika Barľáková, ktorá ho vytvorila v čase domácej izolácie. Za mix je zodpovedný Milan Masiarik.

„Dua Lipa je aktuálne jedna z najpopulárnejších speváčok a jej skladby sú vždy zárukou úspechu. Skladba „Don’t Start Now“ nás strhla svojou energiou a okamžite sme si ju predstavili v acapella verzii. O super aranžmán sa postarala Nika a ja som u seba v štúdiu zaranžoval a nahral beatbox,“ vysvetľuje beatboxer Emil Esso Smoliga.

Mastering pre For You robil Bill Hare, jeden z najoceňovanejších amerických acapella producentov, ktorý spolupracoval s najznámejšími acapella skupinami sveta ako Pentatonix či Home Free.

“Minulý rok sme boli na acapella súťaži Vocal total v Grazi a tu som získal kontakt na Billa. Spolupracoval s nami už na songu Lady Carneval. Keďže sa mi spolupráca veľmi páčila, oslovili sme ho aj s piesňou Don’t start now. Bill je profesionál po každej stránke a myslím, že je to počuť aj na výsledku. Ešte pred rokom by som tomu neveril, že budeme robiť s producentom, ktorý pracoval aj pre naše hudobné idoly. Nesmierne sa teším, že k tomu došlo. Hoci sme sa osobne zatiaľ nestretli, dúfam, že sa nám to čoskoro podarí,” teší sa Milan Masiarik.

K novému songu nakrútila skupina For You extravagantný a energický klip. Piati hudobníci pri jeho nakrúcaní použili ultrafialové svetlo a fluorescenčné farby, ktorými si pomaľovali telo aj tváre.

„Nápad využiť UV svetlo a fluorescenčné farby vznikol spoločne, keď sme sa počas obeda rozprávali o rôznych technikách. Ukazoval som kolegom moje fotografie maľovania svetlom a z toho sme prešli na svietiace farby. Keďže skladba je tanečná a uv svetlá sa využívajú na diskotékach, myslím že vizuál skladby sedí s hudbou,“ hovorí Andrej Mann, ktorý celý klip nakrúcal kamerou a usmerňoval jednotlivých členov.

Videoklip je spoločným výtvorom, nápady prichádzali od každého z kapely. Takže režisérom a scenáristom je celé For You. Videoklip strihal Kubo „Točič“ Chochula.

„Nakrúcanie trvalo asi dvanásť hodín, ale užívali sme každú minútku. Počas svojej kariéry som snívala o tom, aby som raz vyzerala inak ako v bežnom živote, proste extravagantne. Od začiatku som v našom klipe videla niečo, čo bude pre ľudí pútavé, energické, farebné. Že máme všetci možnosť vystúpiť z našej komfortnej zóny a splniť si tak sen,“ neskrýva radosť speváčka Katalin Lantos Borbély.

Výtvarné návrhy pripravila a členov kapely namaľovala farbami Dagmar Malindrová. Dlhoročná kamarátka skupiny Ildikó Nagy Szilas sa z radosťou pustila do vrkočov a vytvorila neuveriteľné kombinácie.

„Ildikó a Daška pracovali paralelne na členoch For You, Andrejovi, Nike a mne sme vysnívali extravagantné vrkoče, Milanovi farebné vlasy a holohlavému Emilovi Daška spravila veľmi efektnú poprskanú hlavu. Trvalo to dlho, ale Andrej nakrúcal v jednej miestnosti, v druhej sa robili vrkoče a v tretej sa maľovalo na tvár a telo. Atmosféra bola príjemná, dali sme si záležať na záberoch, na pohyboch, na efektoch, na výzore. Klip je jeden z najefektívnejších v našej réžii,“ uzatvára autorka aranžmánu Nika Barľáková..

Vokálnu skupinu For You tvoria piati hudobníci s výnimočnými hlasmi. Poznáte ich aj vďaka spolupráci so Simou Martausovou v hite „Nenahraditeľná“.. Známi sú aj úpravou aktuálnych svetových hitov do acapella štýlu, nepoužívajú nástroje, iba hlasy. Spievajú v zostave – Milan Masiarik – tenor, Emil Esso Smoliga – beatbox/tenor, Nika Barľáková  – alt, Katalin Lantos Borbély – soprán a Andrej Mann – bas. Aktuálne pracujú na vianočnom albume, kde fanúšikovia budú môcť počuť nielen slovenské ale aj anglické vianočné songy aj autorské piesne.

Viac informácií o kapele nájdete tu:

Facebook https://www.facebook.com/groupforyou

Instagram https://www.instagram.com/foryouacapella/

iTunes https://itunes.apple.com/us/artist/for-you-acapella/1174170873

Spotify https://open.spotify.com/artist/0vr9YKwh37zSPLcr8zGCO9

Web https://www.groupforyou.eu

YouTube https://www.youtube.com/c/foryouacapella