The Richest Woman in the World je novým videoklipom, ktorý skupina Psychedelic Cirkus zverejnila na svojom Youtube kanáli. Je to už, po tracku „*uck You, Honey“, druhý videoklip z albumu Blow Job /2023/. Jedná sa o psychedelickú kompozíciu spojenia zdanlivo nespojiteľných svetov – hudby, ktorá pripomína skôr akúsi podivnú post-punkovú vesmírnu „vyfet*vanú“ atrakciu moderného cirkusu a obrazu, v ktorom vôbec nie je jasné, o čo presne ide.

Názov, hudba a umelecká prezentácia Milana Lovišku /Corpus Extinctum, 2022/ je tu spojená do pozoruhodného extravagantného umeleckého diela, ktoré v divákovi môže vyvolávať zmiešané pocity, podobne ako silná dávka LSD. Nemožnosť pochopiť to, na čo sa to človek vlastne pozerá vytvára dojem neurčitosti – akési neprehľadné posunutie hraníc toho, čo je ešte možné vo svete umenia vytvoriť.

Prekračovanie hraníc „normality“, kontroverzná bezfarebnosť súčasného sveta a rušivé elementy zanikajúceho televízneho analógového sveta sprevádzajúce videoklip The Richest Woman in the World, reagujú na paradoxný svet, v ktorom sme všetci „hračkami“ v rukách nových technológií, konšpirácií a dezinformačného sveta. Názov: „Najbohatšia žena na svete“, je potom skrytá narážka na dženderovú nevyváženosť súčasného sveta, ktorá sa stáva takmer dokonalým obrazom zmien, ktoré momentálne prebiehajú.

Skupina Psychedelic Cirkus vydala album Blow Job pred mesiacom a venovala ho pamiatke Tomáša „Psy“ Gáfrika, jedného z dvoch zakladajúcich členov, ktorý v roku 2020 tragicky zahynul pri výstupe na horu Ben Nevis v Škótsku.

Previous articleDebutový album BREAKING THE TAROT vychádza pod krídlami GOTHOOM PRODUCTIONS
Next articleNesúď odlišnosti druhých, hovoria Vintage boyz v ich novej skladbe s názvom „Iný“