Tesne pred Vianocami, vo štvrtok 23.decembra večer, darovala košická skupina Kiss My Ex! fanúšikom novú jemnú a sviatočnú skladbu Homesick. Melancholický chillout  umocňuje atmosféru spomienok na domov, ktoré sú vždy na Vianoce najsilnejšie. Takmer vianočnú skladbu so zimnou náladou napísal autorský tandem Peter Klema a Ladislav LeZlee” Znám. Spolu so speváčkou Ivetou Popa” Karičkovou ju nahrali v obývačke a dokončili v štúdiu.

“Skladba vznikla na jar, počas tvorby piesní na nový album. Už od začiatku sme cítili, že má takú zimnú, skoro až vianočnú atmosféru. Ten prijemný melancholicko-nostalgický pocit, ktorý človek zažíva, keď sa vracia v zime domov na sviatky. Užíva si všetky spomienky a teší sa na najbližších,” povedal o novej skladbe Peter Klema.

Myšlienku textu podporuje a rozvíja videoklip, ktorý nakrúcali v decembri. Nakrúcanie, ktoré vyžadovalo zasneženú krajinu trochu komplikoval nedostatok snehu.

“V príbehu vystupuje chlapec, ktorý si stavia zo stavebnice domček, ktorý neskôr už ako dospelý objaví na povale a zistí, že to, čo si v detstve vysníval sa mu splnilo. A tým, že si plnil svoje detské sny, vytvoril zázemie pre ďalšie detské sny,” vysvetlil príbeh klipu Ladislav Znám.

Okrem videoklipu nakrútili s hercami, hudobníkmi a deťmi videá, v ktorých sa vyznávajú zo svojich pocitov k domovu. Zverejnili ich pred premiérou klipu na svojich sociálnych sieťach.

“Bolo veľmi zaujímavé sledovať ich pocity a vyznania. Boli rôzne, ale v podstate sa zhodovali v tom, že každý má v sebe ten pocit tepla, bezpečia a radosti hlboko zakorenený,” zhodnotil Ladislav Znám.

Na posledný deň v roku chystá skupina Kiss My Ex! fanúšikov Silvestrovský livestream. Párty, na ktorej zahrajú vlastné skladby a množstvo coververzií budú naživo vysielať na svojom facebookovom a youtube profile.

“Je to momentálne jediná možnosť, ako sa spojiť s fanúšikmi a užiť si spolu s nimi zábavu na konci roka. Na ten budúci im chystáme nový album. Všetky skladby postupne dostávajú konečnú podobu. Už sa na to všetko veľmi tešíme,” dodal na záver Peter Klema.