Včera 26. marca zverejnila kapela The Youniverse videoklip v štýle „SHIBARI“ k novej skladbe DARTS, k pripravovanému albumu NEON, ktorý môžu fanúšikovia očakávať už v máji – konkrétne 5.5.2023.

Singel Darts uviedlo vydavateľstvo Bruuder Records 3.3.2023, je to v poradí už piata skladba z pripravovaného albumu NEON. Darts je krásne vyskladaná skladba o bolesti zo zlomeného srdca. Tammy Nižňanská pesničku podáva veľmi emotívne, citlivo narába s hlasom a spolu s hudobným aranžmánom od Jerguša Oravca vytvorili príjemný, moderný heartbreak song, ktorý, ako je u nich už pravidlom neznie tuctovo slovensky, skôr má ambíciu preraziť v zahraničí aj preto celý album NEON vydá hudobný label ALODED zo Švédska. NEON nadväzuje na kritikmi uznávaný album CMYK z roku 2018, doposiaľ z neho vyšli single Unfollow me?!, Cold hearted parter, lime, video love a teraz skladba DARTS.

Vysoká kvalita prevedenia sa dotkla aj obrazového stvárnenia pesničky a jej emócie, v ktorej bolesť z lásky symbolizuje japonské bondage umenie „Shibari“.  V klipe sa Tammy spojila
s uznávanou slovenskou riggerkou japonského bondage umenia, aby spoločne vytvorili estetické a umelecky pôsobiace scény s pomocou lanových úväzov. Technika shibari je veľmi  bolestivá – „dohromady som bola zviazaná asi 5 hodín, čo je pomerne úctyhodný výkon pre začiatočníka. Zvolila som shibari aj na zaklade toho, že je veľmi esteticky pôsobivé, aj napriek tomu, že veľmi bolí. Tento typ techniky nadväzuje aj na našu celkovú estetiku BDSM, ktorou sa prezentujeme na stage-i aj v klipoch. Myslím si ale, že klasické kožené „harnessy“ sú už trochu nuda, potrebovala som vyskúšať niečo nové a natáčanie v bratislavskom Studiu23 bolo ako vždy výborne.“ prezradila Tammy Nižňanská. Čo viac ku klipu dodať – lepšie urobíte keď si ho pozriete akoby ste o ňom čítali ďalšie možno zbytočné slová 😊

The Youniverse chystajú k pripravovanému albumu aj turné na Slovensku, ktoré absolvujú len v trojici, keď že kapelu opustil basgitarista Šimon Vladár.
The Youniverse a ich show budete môcť najbližšie vidieť na Bratislavských mestských dňoch 22.4., vo Zvolene 20.5., v Nitre 2.6. a aj na festivale Nahé vína v Banskej Štiavnici 1.7. ďalšie dátumy koncertov budú samozrejme ešte pribúdať.

BIO

THE YOUNIVERSE – extravagantný, energetický, a nadčasový rock’n’roll z Trenčína a Bratislavy.

“Okolo roku 2015 sa na bratislavskej hudobnej scéne objavila kapela THE YOUNIVERSE, ktorej ústredná dvojica – Tammy Nižňanská a Jerguš Oravec (účastník ČS SuperStar 2011) – spoločne snívala o experimentovaní a prepájaní žánrov. Chceli vytvoriť kapelu, ktorá by znela ako keby Led Zeppelin

a Kanye West mali spolu dieťa”  S Adamom Olexíkom a Šimonom Vladárom prišlo v roku 2017 ustálenie členov kapely a THE YOUNIVERSE je už tri roky ukážkou vynikajúcej inštrumentálnej harmónie a súzvuku.

Štýl je charakteristický fúziou bluesu, rock’n’rollu, elektroniky a popu. Hudobnú tvorbu dopĺňajú
o zaujímavé koncepty podujatí (projekt A day in the life of a band, CMYK pop-up) a konceptuálnymi albumami (Debutový album CMYK rozdelený podľa štyroch tlačiarenských farieb – Cyan, Mangeta, Yellow, Keyblack). Ich podpisom je extravagancia a zdravo-arogantné vystupovanie, ktoré premietajú do živých vystúpení.

Celoročnými turné po celom Slovensku si vybudovali silnú fanúšikovskú základňu. Zahrali si na najväčších slovenských festivaloch ako je napríklad Pohoda Festival (2021) a Grape Festival (2020)
a festival Colours of Ostrava (2022). Svojim debutovým albumom CMYK boli niekoľkokrát nominovaný na Radio_Head Awards (album roka, debut roka a dvakrát singel roka). Nedávno odohrali koncert
v  národnej TV – STV1, kde boli hosťami hudobnej relácie 3PODIA spolu s Richardom Müllerom
a raperom Vec. V januári 2019 získali výročné ceny Zväzu autorov a interpretov v kategórii objav roka 2019 a speváčka Tammy Nižňanská získala ocenenie speváčka roka.

V súčasnosti finišujú  poradí druhý album – NEON, ktorý vyjde na svetlo sveta v máji 2023.

Členovia kapely:
Tammy Nižňanská (vokály), Jerguš Oravec (gitara) a Adam Olexík (bicie).

Ocenenia
2018 CMYK –  Radio Head Awards 2019 Short list – Debut roka2019 Tammy Nižňanská – speváčka roka 2019
Zväz autorov a interpretov populárnej hudby  (ZAI)
2019 The Youniverse – objav roka 2019
Zväz autorov a interpretov populárnej hudby  (ZAI)
Vydania:
2016
EP Raise Hell, Kid, 2017 SP Dark, SP Riverbanks
2018 deputový album
CMYK (BRUUDER Records)
2020 SP Unfollow Me?!, SP Video Love, SP Cold Hearted Parter (BRUUDER Records)

Previous articleAndie J prichádza s novinkou Under the Water plnou ženskosti
Next articlePo úspechu na prestížnej svetovej súťaži vydáva Gigi Ann debutové EP – Since´05