Power – speed metalový RUNNER sa po 23 ročnej „umeleckej pauze“ opať  hlási o slovo. Prichádza s úplne novou skladbou „Stojaté vody“.

„Fanúšici u nás boli zvyknutí hlavne na tvrdé a rýchle songy, ale vždy som si s RUNNEROM chcela zaspievať aj rockovú baladu a splnilo sa mi to“.. hovorí speváčka Žaneta.

Pieseň opisuje neraz zložitý vzťah ženy a muža, ale je aj o tom, že „vždy sa dá začať odznova“. Hudbu zložil gitarista Rišo, text je Žanetin.

„Priznám sa, že som si nikdy nemyslel, že takúto pomalú vec by mohol Runner hrať, ale keď Žaneta prišla s krásnym textom, ktorý sa k melódii úplne hodí, zmenil som názor a nakoniec som rád, že je na svete táto emotívna skladba, ktorá sa veľmi  páčila aj fanúšikom na našom comebackovom koncerte“.. dodáva Rišo

Nahrávka a videoklip je z vystúpenia kapely na „Spišrockfeste“ 2020.

„Všetci sme mali pred vystúpením dosť veľkú trému a boli sme plní očakávaní, ako nás po rokoch publikum príjme, ale už po úvodnom intre a prvej skladbe obavy opadli a spolu s fanúšikmi sme sa nesmierne bavili“, nahrával sa celý koncert, takže v krátkej dobe budú spracované aj ďalšie skladby, ktoré budú prierezom celej doterajšej tvorby kapely.. dopĺňa bubeník Peter

Súčasnú, skoro nezmenenú pôvodnú zostavu RUNNERu tvoria:

Žaneta Gužáková – spev

Richard Gužák – gitara

Milan Chovanec – basgitara

Peter Cvengroš – bicie

Gitarista Daniel Chovanec je nový člen, ale doniesol do kapely „nový vietor a precíznosť“ usmieva sa Žaneta J

Zhoda priezvísk nie je náhodná, Richard a Žaneta sú manželia, Daniel je synom basáka Milana.. Žanetu na spevácky post v kapele v r. 1994 presvedčil bubeník Peter – boli susedia z jedného poschodia paneláka v Spišskej Novej Vsi. Pred tým boli na speváckych postoch vždy chlapi.

RUNNER zakladali v r. 1990 Igor Petrek – spev, Peter Cvengroš  – bicie, Milan Chovanec – basgitara, Richard Gužák – gitara, Ivan Ogurčák – gitara. Táto zostava prvý krát vystúpila na „Rockovom maratóne“ v kine Tatry 10.9.1990.

V tom istom roku v štúdiu slov. rozhlasu v Košiciach Runner nahral skladby „Jedináčik“ a „Jano“.

V r.1991 prichádza na post speváka Anton Novák. Veľký úspech malo vystúpenie kapely na“ Vianočnom metalovom maratóne“ v DK SNV. Hneď na to kapela natočila svoj 1. videoklip „Alcatraz“.

V r.1992 Runner nahral demo „Súboj s časom“ a už úspešne vystupoval v teritóriu celého východoslovenského kraja.

V r.1994 prichádza na spevácky post Žaneta Gužáková  a v štúdiu AtonMultimedia nahráva s kapelou 2. demo „Všetci sme sa narodili nahí“. RUNNER je čoraz známejší a v r.1995 už vystupuje v kluboch a na festivaloch po celom Slovensku a v Čechách.

Aj rok 1996 bol veľmi úspešný, kapela v DK ROH Sp.N.Vesodohrala koncert s nemeckou metalovou legendou Chroming Rose a Runner už zahral aj v Nemecku. Gitaristu Ivana Ogurčáka vystriedal Tomáš Frniak.

V r. 1997 kapela nahráva debutové CD „Niečo s tým rob“.

Vačšinu skladieb otextoval známy slovenský textár Jozef Urban.

8.9. 1997 na amfiteátri v Košiciach zahral RUNNER svoj zatiaľ posledný koncert. Kapela si dáva „umeleckú pauzu“ a vačšina členov sa venuje sólovým projektom.

Magický rok 2020 – RUNNER sa rozhodol oprášiť svoje „pecky“ a aj s úplne novými skladbami vystúpil na „Spišskom rocku“ 2020