Skladbu nahrali pod producentskou taktovkou ostrieľaného Jimiho Cimbalu. Po prvotnom počine, ktorým bola pieseň s názvom STRACH, sa chalani rozhodli vystúpiť z temnoty tieňov pod lúče horúceho slnka.

Pieseň Svoj Svet Hľadám (ďalej SSH), sa nahrávala v rovnakom čase ako pieseň STRACH. Mala však úplne iný vibe. STRACH je tvrdá paľba. Jednoduchý, krátky a striktný song. SSH je vláčna, viac prijateľná pieseň. Kompozícia je zaujímavejšia a má to smrad Ameriky. Využili sme prvky country a takého redneck rocku. Dá sa povedať, že je tam aj niečo z metalu, konkrétne breakdown časti. Základ piesne vychádza z dielne nášho gitaristu Džora Krupu, ktorý inklinuje k tomuto druhu hudby. Pieseň sa všetkým v kapele veľmi páčila, ostával už len text a spev. Ako tému sme navrhli niečo o domovine, alebo o mieste, kde patríš. Spevák Vlado to posunul o úroveň vyššie a vo výsledku sme dostali silný počin o hľadaní a nájdení svojho miesta v tomto svete.

Počas nahrávania u Jimiho Cimbalu sme nad piesňou veľmi dlho premýšľali. Po nahratí sme si ju púšťali dookola, vypichávali nejaké drobnosti a robili menšie úpravy. Všetci sme sa však zhodli na tom, že tam niečo chýba. Pieseň sama o sebe fungovala, ale bola suchá. A tak sme začali vymýšľať, že čím by sme ten zvuk mohli obohatiť. V programe sme vyberali rôzne folkové nástroje ako benjo, akustickú gitaru, cimbal, husle. Nič z toho však nefungovalo. Myslím, že ako posledné sme vyskúšali ústnu harmoniku, no znelo to hrozne umelo. Vtedy Jimi navrhol, že by sme to mohli skúsiť nahrať so živou harmonikou a že pozná hráča, ktorý patrí medzi špičku v hraní na ústnu harmoniku. Bol to Erich Procházka a.k.a. Boboš. V skratke, doviezli sme ho, nahral harmoniku ako pán a bolo to tam.

Po zverejnení singlu STRACH sme asi 2 týždne nato začali riešiť nápady na klip pre SSH. Trvalo to skoro 2 mesiace, kým sme dali dokopy finálny námet. Pôvodná myšlienka bola, že to bude jednoduchý letný klip, bez nejakého príbehu. Jazda na aute, zábery z dronu, opekačka. Po čase nám to prišlo dosť plytké a totálne klišé. Vraveli sme si, že po takom počine, akým bol STRACH, musíme udržať laťku na rovnakej úrovni. Takže sme sa začali opäť zameriavať na príbeh, zápletku a hranie charakterov. V podstate som sa chalanov spýtal, že koho by chceli hrať. Od toho sa dá najlepšie odraziť. Padalo neskutočné množstvo návrhov. Vojaci, väzni, muži v čiernom alebo mimozemšťania. Nič z toho však absolútne nesedelo a začal som sa báť, že nakoniec nič nevymyslíme a ostaneme pri klišé letnom klipe.

Prvotný zaujímavý návrh bol western, ale to by bolo celkovo náročné na produkciu. Ďalší návrh bol, aby sme išli na salaš a zahrali valachov. S tým však nesúhlasili všetci a tak sme museli premýšľať ďalej. Potom prišiel nápad natočiť filmový klip na štýl úteku do Mexika, čo by bolo taktiež náročné na produkciu. Zapáčila sa mi však myšlienka klipu na filmový štýl. Keďže chalani nechceli hrať valachov na salaši, tak som im navrhol presný opak. Obleky, lakovky, kravaty, kancelárie a kopa peňazí. S týmto nápadom všetci súhlasili a tak sme mohli začať rozvíjať príbeh a zápletku.

Ako hlavnú myšlienku sme do klipu zapracovali „Predstavu vykonania ľudovej spravodlivosti“. Asi vždy, keď si čítaš o spáchaní niečoho nekalého, tak v komentároch od ľudí si nájdeš ako by hneď spravili poriadky s páchateľmi a ako by ich najradšej obesili, postrieľali alebo vykonali iný spravodlivý trest na štýl oko za oko, zub za zub. V realite sú to však len predstavy a výkriky na internete, ktoré sa nikdy nenaplnia.

Oproti klipu STRACH bol SSH oveľa náročnejší. Celkovo sa v klipe objaví až 10 postáv, natáčali sme vo viacerých lokalitách a tentoraz sme použili aj autá. Veľké ĎAKUJEM patrí všetkým priateľom a známym, ktorí nám pomohli s realizáciou a poskytli nám priestory alebo vypomáhali pri točení. Okrem klipu som dostal nápad natočiť aj krátky film, ktorý uvedie hlavné postavy a zápletku, pretože normálne sa taký rozsiahli príbeh nedá napratať do jedného klipu. Čerešničkou na torte mal byť samotný Boboš, ktorý mal pôvodne hrať Šéfa maklérov. Kvôli pracovnej vyťaženosti však nemohol prísť na natáčanie a tak ho v jeho úlohe dôstojne nahradil náš kamarát Janko „Pupík“ Prílepok. Podrobnejšie informácie o točení klipu ešte pravdepodobne zverejníme niekedy v budúcnosti.

A keď spomínam tú budúcnosť, tak sa čoskoro vydávame opäť do štúdia nahrať nové piesne. Ďalší klip je na stole. Tentoraz chceme zaťať naozaj vysoko. Na realizáciu bude však treba viac času, takže klip bude až na budúci rok. Do konca 2021 chystáme ešte dokument z nahrávania singlov STRACH a Svoj Svet Hľadám + nejaké menšie videá zo zákulisia.