Bardejovská kapela NIEčO NAVYšE sa opäť predstavuje s novým singlom a spoločne s ním predstavuje aj nový videoklip – Vzťah stereotypný.

Text skladby je inšpirovaný skutočnými vzťahovými udalosťami, hoci jeho obrazové stvárnenie je v retro prevedení. Na jeho výrobe sa podieľala aj speváčka – Romana Minik, ktorá sa objavila aj vo videoklipe ako žena „sekera“.

Autorom textu je Lukáš Raďo Raďak, hudbu spáchali chalani z kapely, na nahrávaní a masteringu sa podieľalo Basem3nt Recording Studio a Rendy o nich prezradil, že „s kapelou NIEčO NAVYšE je to v štúdiu stále NIEčO NAVYšE“. Vizuál spracoval Peter Durák z DURAK PRODUCTION. Ten si nahrávanie užíval: „Natáčanie bolo ako v päťdesiatych rokoch, a to doslova, atmosféra baru, chlapi a žena v dobových odevoch tak, ako ešte nikdy pred tým. Iné bolo jednoznačne to, že sa prvýkrát objavila žena v chlapskej kapele, určite si na svoje tentokrát príde aj mužská časť obecenstva“. Retro priestory a skvelú dobovú atmosféru podporilo Tommy´s Coffee and Drinks Bardejov.

Spevák kapely sa o skladbe vyjadril, že „je inšpirovaná skutočnými udalosťami, s čím sa stretli asi všetci, ktorí už nejaký vzťah za sebou mali. Každý mal nejakú „sekeru“, ktorá ho kontrolovala a monitorovala každý jeden krok, ale mne sa to, našťastie, nedeje.“

Pre nový typ spolupráce sa chalani rozhodli osloviť speváčku Romanu Minik, ktorá sa zhostil aj úlohy žiarlivej ženy. Presne 4. novembra 2021 ma chalani oslovili s ponukou, či sa nechcem podielať na ich novej skladbe. V momente keď som si správu prečítala, hovorím si, samozrejme, že idem do toho,” povedala Romana.

Skladbu a videoklip si môžete vypočuť a pozrieť nielen na sociálnych sieťach, ale aj na všetkých kanáloch NIEčO NAVYšE.

Romana Minik sa vyjadrila takto: „Ja by som to zhodnotila ako celok, z ktorého mám plno skvelých zážitkov a spomienok. Myslím, že sa nedá vybrať najlepšia vec, pretože všetko bolo super. Či už natáčanie klipu v Bardejove, kde som nikdy predtým nebola. Musím uznať je to naozaj krásne mesto.“

„Čo sa týka mojich dojmov z kapely tak perfektná kapela a konečne poriadny punk-rock. Do hudby vložili celé svoje srdce a energiu, ktorú ďalej môžeme posunúť ľuďom. Myslím, že prvý dojem ostal aj po bližšom spoznaní. Potvrdilo sa to. Chalani sú super, rozumieme si, či už po hudobnej stránke, ale aj po tej ľudskej. Určite budem rada, ak budeme aj naďalej spolupracovať, vzájomne sa podporovať a možno aj vydáme ďalšiu spoločnú skladbu.“ objasňuje Romana.

Previous articleMartin Císar prichádza s country novinkou Hľadám čo je správne!
Next articleStory a Peter Lipa znovu spojili sily. Výsledkom je „Anjel strážnik“, vtipná bluesrocková lahôdka, ktorá úspešne nadväzuje na „Bojím sa nočných zvonení“