Skladba Medzi nami je spoluprácou dlhoročnej spišskonoveskej rapovej skupiny N2H a popradského rapera a producenta z mladšej generácie – Nana, ktorý sa okrem hudby k skladbe postaral aj o text a nahrávku refrénu. V klipe, ktorý sa natáčal v uliciach Prešova a v Spišskej Novej Vsi, si zahrali aj nežnejšie polovičky členov N2H Taupa, Alkonosa a WIllyho Veana.

Text je odkazom otvorenosti a lásky k svojim polovičkám a hovorí, že všetko sa dá prekonať a že všetko je to správne tak, ako to medzi nami je. Skladba vznikala v roku 2019, finálna verzia bola nahrávaná v SGT Studio a o mix a master sa postaral Jožko „Menfo“ Nováček z Dobrosláv Štúdia.

Táto skladba je pre mňa výnimočná aj tým, že sme ju urobili spôsobom, ktorý nám bol blízky v minulosti a teda stretli sme sa v našom štúdiu, vybrali hudbu, napísali texty a ešte v tú noc sme nahrali demo. Marek na druhý deň nahral refrén u seba doma a v podstate sme mali skladbu hotovú“ opísal vznik skladby Taupo.

Réžiu, strih a čiastočne aj kameru klipu mal pod taktovkou Mateja Cvengroša. Video v sebe nesie dve línie. Prvá zobrazuje zamilovaný pár (Willy Vean s priateľkou Viktóriou) ako symbol intimity a dôvery a druhá (kamera Tomáš Valigura), v ktorej si zahrali aj nežnejšie polovičky TaupaAlkonosa, zachytáva atmosféru príjemného večera v kruhu najbližších. „Nakrúcanie v spišskonoveskom podniku Broadway bolo naozaj veľmi príjemné a zo záberov je cítiť, že medzi členmi kapely a ich partnerkami  sú úprimné a pekné vzťahy.“ povedal autor videoklipu.

Kapela N2H avizovala minulý rok EP k jej 15. výročiu, no na základe personálnych zmien sa vydanie EP presunulo na rok 2020. Nosič bude obsahovať okrem skladby Medzi nami s Nanom aj niekoľko dalších zaujímavých spoluprác. Tvorbu N2H nájdete aj na Youtube kanály #HUDBAZCIREJLASKY.

N2H Facebook: https://www.facebook.com/n2hrap/