Neustále personálne zmeny, pochovali už veľa nádejných kapiel. To však nie je prípad Mofokiller. Kapela sa snaží z každej zmeny vyťažiť maximum a posunúť sa ďalej. Z pôvodne päť členného súboru sa oklieštila len na dvoch členov a vydáva singel Útek.

„Klasická kapela sa pre nás stala prežitkom a posúvame sa skôr k forme Projektu. S Mirom sme si vždy perfektne rozumeli a máme jasnú predstavu o tom, čo chceme robiť. Uvedomili sme si, že ďalší  členovia by pre nás boli skôr príťažou. Samozrejme nechceme znevažovať pôsobenie bývalých členov. Len robiť muziku, keď každý  ťahá iným smerom je veľmi ťažké. Chceme robiť hudbu tak ako cítime a na spoluprácu si volať zaujímavých hostí,“ vysvetľuje gitarista, skladateľ a textár Matúš Cíger

Mofokiller si najnovšie prizvali na spoluprácu Roba Ravena z Meredith (ex-The Paranoid) a punkovú bubenícku legendu Lojza Horníka (ex-Konflikt, ex-Karpina) „S Robom sme sa lepšie spoznali na minuloročnom turné s The Paranoid. Ihneď sme si padli do oka. Bolo to divé zviera, ktoré zavreli do klietky. Takže pozrite si náš klip Útek. Toto je Rob Raven bez reťazí… No a Lojzo? To je proste maskot a absolútny profík. Rýchla bezproblémová spolupráca. Pohodové natáčanie, ktoré sme si užili,“ doplňuje Miro Beka – spevák, basgitarista a zvukár kapely.

Miro Beka je známy aj svojim sebatrýznením. Kvôli videoklipu Zviera v túžbe pózoval niekoľko mesiacov nahý. Kvôli videoklipu Útek vkráčal do ľadového jazera a strávil tam dlhé minúty.

Nahrávka pochádza zo štúdia kapely. O mix a master sa postaralo moskovské Navaho Studio. Chalani z Mofokiller sa postavili aj za kameru. Pri kamere im asistovala Viktória Hrehová. O strih sa opäť postaral Mark Balage.

„Vraj utekať pred problémami sa neoplatí,…vždy nás dobehnú. Niekedy je však Útek jediná možnosť ako zostať na strane života a získať čas, kým prídeme na riešenie.“ Mofokiller

Facebook: https://www.facebook.com/mofokiller/

Instagram: https://www.instagram.com/mofokiller_official/

Previous articleKanadský fenomenálny hudobník Jesse Cook sa po prvý raz predstaví slovenskému publiku
Next articleKing Shaolin v novom singli s českou speváčkou Lenny a Allanom Mikušekom