Po nedávnej „lajfke“ Shelter Session 2 prichádza pätica Papyllon s ďalším živým záznamom s názvom Live in Museum. Prešovčania v ňom predstavujú tri nové piesne z pripravovaného albumu, ktorý vyjde na prelome októbra a novembra.

Live in Museum otvára zatiaľ nevydaná, popovo-melancholická skladba Open Up Yourself, po ktorej nasleduje už známy singel Future. Záznam vrcholí taktiež ešte nezverejnenou progresívnou rockovou Ready s veľkolepým synťákovým aranžmánom a grungeovými gitarami. „Ready bude megalomanský otvárak albumu. Skladba je o neistej ceste našej kapely, o vzťahoch, egu a rozhodnutí ísť cez to všetko – kvôli hudbe“ opisuje frontman Bohuš Hajduch.

Video sa natáčalo v opustenej hale krajského múzea v Prešove, do ktorej sa rozmiestnili kusy zrkadiel. Tie navodzujú pocit sebareflexie, ktorou si kapela v priebehu posledných turbulentných rokov prešla. Za produkciou záznamu stojí aj tentokrát kreatívne zoskupenie Craehouse.

Live in Museum je tiež ukážkou súčasej koncertnej formy Papyllonu. Kapela sa nachádza v polovici turné, začiatkom novembra ju čakajú štyri koncerty v Česku. Novinkou na vystúpeniach Papyllonu je svetelná produkcia v podaní technika Tomáša Bednára. „Konečne môžeme uzavrieť hudobnícky kolobeh tak, ako sme vždy chceli, na to sme však potrebovali koncerty. Čo viac dodať – príďte,“ uzatvára Bohuš Hajduch. 

Kapelu Papyllon tvoria okrem speváka Bohuša Hajducha tiež gitarista a producent Richard Rác, bubeník Lukáš Lacko, basák Jakub Pastorák a gitarista Juraj Šoltis.

Previous articleNesúď odlišnosti druhých, hovoria Vintage boyz v ich novej skladbe s názvom „Iný“
Next articleV Košiciach pribudlo prvé múzeum hudobných nástrojov.