24 ročný slovenský producent popovej tanečnej hudby Mark Dann, ktorého skladby môžete poznať najmä rádiového éteru prerobil svoj najnovší hit s názvom Freedom do slovenskej orchestrálnej verzie. Na pomoc si k tomu prizval speváčku Dominiku Mirgovú. Mladý umelec, ktorý tvorí od svojich 16 rokov, má na konte mnohé významné ocenenia. Stal sa Objavom roka Európy 2, je držiteľom niekoľkých zlatých a platinových platní roku 2019 bol nominovaný na ceny SOZA v kategórii najúspešnejší mladý autor.  

Jeho hudbu prirovnávajú k slávnemu Aviciimu, či Kygovi, vďaka čomu si aj vyslúžil prezývku Slovenský Kygo. Práve vďaka nemu sa Mark začal venovať hudobnej produkcii. Jeho výnimočnosť spočíva najmä v tom, že do každej svojej pesničky si na spoluprácu pozýva rôznych talentovaných spevákov. Takýmto spôsobom dáva možnosť zviditelneniť sa aj menej známym spevákom, alebo speváčkam.  
 
Tentokrát sa jedná o prerábku jeho aktuálneho singlu s názvom Freedom, ktorý zožal obrovské množstvo pozitívnych ohlasov. Vo svojom období bol štvrtou najhranejšou slovenskou skladbou v našich rádiách.  

Vždy som rád počúval prerobené verzie hitov, ktoré som mal v originálnom znení už častokrát opočúvané. Táto verzia vznikla úplne prirodzene, keď som si svoj song Freedom začal len tak hrať na klavíri, zistil som, že má peknú emóciu aj v takomto prevedení.  Nahral som si klavír, postupne som k tomu začal nahrávať rôzne sláky a za pár hodín vznikla celá orchestrálna produkcia. Pôvodne som to chcel vydať originálnym spevom v angličtine,  vraví Mark Dann. Poslal som to Mirovi Jarošovi, ktorý mi navrhol vydať to so slovenským textom a osloviť práve Dominiku. Za tento nápad som mu veľmi vďačný, pretože všetky moje doterajšie single sú angličtine. Som veľmi rád, že Dominika súhlasila. Pamätám si, keď som to prvýkrát počul v jej prevedení. Ihneď mi naskočili zimomriavky.  
 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here