Pesničkárka Lýdia Novotná prichádza opäť s piesňou plnou chutí jej života. Rádiovým éterom sa však tentokrát nebude niesť len Lýdiin hlas, pretože jej pieseň Nič nie je náhodou obohatila slovenská country legenda Allan Mikušek. Spoločný duet dotvoril videoklip z prostredia blízkemu Lýdii aj Allanovi, v ktorom si zahral aj Allanov kôň Tornádo.

Vášeň je Lýdiinou múzou, pričom z prežívania autentických momentov, z ktorých sa speváčke tisnú slzy do očí, spieva i duša. Tak aj skladba Nič nie je náhodou je akousi jej spoveďou. „Vyznanie sa z citov k platonickej láske, ktorá v duši neprestajne rezonuje. Nedá sa jej zbaviť, i keď rozum má presné zdôvodnenie, prečo tá láska nemá zmysel. Žiaden cit však nie je bezvýznamný, žiaden človek, ktorý nám do života príde, nepríde náhodou,“ ozrejmuje Lýdia hlavné momenty piesne, s ktorými sa stretávame všetci na cestách svojho života.
 

Preto aj v piesni Nič nie je náhodou nehosťuje nik iný ako Allan Mikušek. „Allan bol krstným otcom môjho albumu. Je skutočne veľký džentlmen a láskavý človek. Pri krste som ho spontánne oslovila, či by si so mnou niekedy zaspieval a Allan súhlasil. Pieseň sme vybrali s mojím manažérom a Allanovi sa veľmi páčila. Urobil mi tým nesmiernu radosť,“ hovorí Lýdia.

Skladbu produkoval Domi Stoff, s ktorým speváčka aktívne spolupracuje a ktorý režíroval a so svojím tímom nakrútil aj videoklip. Nahrávanie skladby prebiehalo v King Shaolin Studio a o mastering sa postaral Ecson Waldes z českého Biotech Studio. 

Allan bol veľmi poctený a príjemne prekvapený, keď dostal pozvanie zaspievať si duet s Lýdiou, ktorému predchádzalo pozvanie stať sa krstným otcom jej albumu Žijem, ako cítim. „Veľmi si to vážim. Na výber skladieb na duety som dosť citlivý, práve preto som veľmi rád prijal pozvanie na tento duet. Lýdiina pesnička mi hneď rezonovala v pamäti. Aj text, aj hudba ma veľmi oslovili. Takisto nahrávanie piesne v štúdiu chalanov z King Shaolin bolo vynikajúce,“ prezrádza Allan Mikušek dojmy zo spoločnej spolupráce.

„Môj manažér Michal Neffe a producent Domi Stoff sú už taká moja natáčacia a muzikantská rodina. Vieme sa rozprávať pohľadmi. Rozumieme si a sme spolu radi. Chalani sú veľmi vtipní, tak sme sa aj nasmiali. Takmer všetci sme sa počas slnečného nakrúcania spálili, ešteže mal Allan viac klobúkov a podelil sa. Allanova prítomnosť nás všetkých veľmi obohatila. Je úžasné počúvať, aké veci zažil a sledovať jeho komunikáciu s koňmi. Vzťah s jeho koňom Tornádom je neopísateľný slovami. Som rada, že som to videla. Bez slov, komunikácia telom. Krása,“ opisuje svoje pocity z nakrúcania Lýdia a pokračuje nezabudnuteľným zážitkom: „Počas natáčania Tornádo zaerdžal a zrazu sa celé stádo rozbehlo k nám. Mali sme z toho zmiešané pocity a rešpekt, ale Allan sa postavil oproti nim a len pohľadom, gestom a ráznym hlasom stádo upokojil. Neverila by som, keby som to nezažila. Je to výnimočný človek a my máme zážitok na celý život.“

Nakrúcanie videoklipu prebiehalo pri Ranči C4 v Bratislave, kde má domov aj Allanov kôň Tornádo. „Mám rád exteriérové klipy, preto som sa na tento tešil. Bolo to veľmi príjemné. Aj keď slnko pálilo a bolo veľmi horúco, užil som si to. V tomto projekte sa spojila úžasná partia ľudí, ktorí tvoria rodinu. Som rád, že som sa stal aspoň na chvíľu jej súčasťou. Verím, že bude ešte veľa príležitostí na spoluprácu. Ďakujem za to, Lýdia,“ s úsmevom dodáva Allan.