Skladateľ a interpret Ludo Kotlár svojím tretím singlom Letné lásky potvrdzuje sólo popovú tvorbu, ktorou presahuje jeho dlhoročnú úspešnú klavírnu súčasť mladej generácie slovenského jazzu. Novinkou s citovou nostalgiou na letné lásky chce presvetliť chladné dni, pričom pri tvorbe lyric videa sa podieľali aj moderné výdobytky a ChatGPT.

Skladba Letné lásky vznikla na popud Juraja Zaujeca. „Inšpirácia prišla po jednom stretnutí v bratislavskej kaviarni na ochutnávke a prezentácii našich vín, keďže máme malé rodinné vinárstvo, kde prišlo aj množstvo hudobníkov. Medzi nimi bol aj Juraj, s ktorým sme pri degustácii preberali rôzne témy a prišla na rad, samozrejme, aj hudba. A tak sme sa dostali k mojej tvorbe, konkrétne k skladbe Tak mi svieť, ktorá sa mu veľmi páčila a oslovil ma, či by som nechcel účinkovať na festivale, ktorý organizuje v Leviciach. Keďže som nechcel hrať na koncerte covery, začal som písať skladby,“ ozrejmuje Ludo Kotlár silný impulz k tvorbe nových piesní, medzi ne radiac aj skladbu, ku ktorej napísal text basgitarista Ján Birčák s názvom Letné lásky.

Skladba sa zameriava na nostalgiu a citovú atmosféru. Spomienky na letné lásky vyvolávajú príjemné emócie a poslucháčov vedú do letného prostredia plného radosti a lásky. Taktiež so sebou nesie myšlienku o odhodlaní, nepodľahnúť negatívnym náladám a zachovať si lásku a teplé emócie v akomkoľvek chladnom období.

Nahrávanie spevov prebiehalo v štúdiu Beyond Music v Nitre a zvyšok nástrojov sa nahrával u spevákovho dobrého priateľa a hudobníka Luboša Brtáňa v Liptovskom Mikuláši, ktorý mal na starosti aj produkciu.

Novinka vychádza spolu s lyric videom, za ktorého zrodom stoja vymoženosti súčasnej doby. „Tentokrát som sa rozhodol, že skladba dostane lyric video a že využijem moderné výdobytky. Oslovil som grafika z platformy fiverr.com, pričom námet na grafiku vznikol tiež pre mňa celkom moderne a vyskúšal som schopnosti ChatGPT. Vygeneroval mi asi 3 scenáre behom 5 sekúnd a druhý v poradí som poslal grafikovi,“ s úsmevom prezrádza Ludo Kotlár prakticky využité online prostredie v hudobnom svete.

Skladba Letné lásky spolu ďalšími novinkami budú mať onedlho live premiéru na dvoch nadchádzajúcich letných koncertoch. Postupne dostanú svoj štúdiový šat aj ostatné skladby a zároveň spevák už pracuje na nových piesňach. Súčasne klavírnym vkladom obohacuje tvorbu zoskupenia SOLE (world music/jazz) a s Ludo Kuruc Band hrá množstvo koncertov po celom Slovensku. Jeho klavírne kompozície môžeme počuť na viacerých jazzových platniach, ako aj na jazzovom CD bigbandu Lukáš Oravec Orchestra.

Previous articleKapela Dora dáva nový význam ľudovej piesni v novinke Kde si bola?
Next articleBraňo Mojsej ml. prichádza s letným závanom v novinke Na krídlach