Matúš, Ján a Jakub. To sú mená troch bratov, ktorí stoja za projektom The Miženko Brothers. Dvaja z nich pôsobia aj v známej slovenskej formácií Smola a Hrušky. Na ich konte svietia štyri autorské skladby, ktoré sú rozmanité najmä štýlom hudby. Zaznieva v nich rap, punk či ska. V tvorbe bratia prezentujú svoj pohľad na svet a rôzne situácie inšpirované životom.

Po predchádzajúcich úspešných songoch Je čas na zmenu, Murena, Ľudia a Moja vec, kde spolupracovali aj s raperom Boms-om, aktuálne predstavujú svoj piaty počin, ktorý nesie názov TMB.

„Touto skladbou sme sa chceli ľuďom pripomenúť a ukázať, že sme stále tu a máme im čo ponúknuť. Nápad vznikol u Jahna doma a následne sme ho spolu dokončovali v domácom popradskom štúdiu Tatraground Records pod vedením šikovného DJ-a a producenta Kečeho. Gitaru nahral Martin Pižem, ktorý začal hrať u nás v Hruškách. Zároveň ide o prvý song, v ktorom má i náš najmladší člen Jakub sólový vstup,” vysvetľuje Matúš Miženko.

Kľud, pohoda, žiaden stres… nie je len textom z refrénu ďalšej letnej skladby, ako každému iste pri jej chytľavých tanečných rytmoch napadne. Cieľom je zoznámiť poslucháčov so životnou filozofiou bratov Miženkovcov, ktorí prostredníctvom svojej novej skladby a videoklipu prezentujú dobrú náladu a vychutnávanie si života. Občas treba aj spomaliť a nebrať veci až tak vážne:

„Našou novinkou sme v prvom rade spravili radosť sami sebe. Je o troch švárnych junákoch z Popradu a prináša aj zaujímavý klip spod Tatier. Na pesničke i videoklipe sme si samozrejme dali záležať, lebo je o nás a nesie naše priezvisko, ktorému chceme robiť vo svete čo najlepšiu reklamu,” konštatuje Ján Miženko.

Bratov už odmalička spája hudba, ktorá im týmto spôsobom umožňuje vyjadriť svoje pocity, myšlienky a postoje. V skladbe TMB tak približujú svoje bratské vzťahy, súdržnosť a vzájomnú podporu. Nechýba im však ani dávka humoru a nadhľadu.

Autá, kožuchy, motocross, lietadlo… – videoklip je natočený vo veľkom štýle, no zároveň prezentuje rodisko chalanov. Je to jedna veľká jazda s kulisou Vysokých Tatier.

„Na vzniku klipu sa podieľali šikovní chalani z Lexis Production. Kameru a strih mali na starosti Majo Puzder a Martin Krolák. Nápad na klip vznikol v ich hlavách keď zistili, čo všetko sme im schopní s naším dlhoročným partnerom Good Vibes pozháňať do záberov.“

Natáčanie videoklipu prebiehalo v Poprade a v okolí Veľkej Lomnice, na letisku Mlynica, či na dráhe Motocross club Poprad-Tatry pri Matejovciach.

„Hangár, lietadlo a Mercedes nám poskytli chlapi z Ľubík AirPort Mlynica, pristávaciu dráhu s krásnym výhľadom na Tatry zas Tatramat. Chevrolet Camaro sme zohnali od nášho uja Jančiho Vojčíka a Jeep nám zapožičal bubeník z kapely Smola a Hrušky Pišta Ondáš. Babety poskytli Martin Deško a Ladislav Gánovský, ktorý sa podobným prerábkam venuje pod značkou Babča Design Garage. Catering a fajnový obedík nám prichystali firmy Lunys a Fajn Express Food Poprad,” spomína Ján Miženko a dodáva:

„Týmto všetkým by sme chceli poďakovať za možnosť natočiť klip, na ktorom sme si dali doposiaľ záležať asi najviac. Ľudí, ktorým by sme tu mohli ďakovať je samozrejme viac, ale to by už bolo na dlhšie čítaníčko. Určite ich však nájdete pod popisom videa na YouTube hneď po tom, čo tam zanecháte odber a like.”