Finalista druhej série Slovensko hľadá Superstar Ivan Štroffek v spolupráci s kapelou Trištvrte vydáva vianočný singel. Na pulty slovenskej pop music sa dostane 4.12.2022. Pre samotného Ivana je to singel po dlhých 16-tich rokoch. „Pieseň Domov je výsledkom ročnej spolupráce s bratislavskou skupinou Trištvrte. Nie je vyslovene vianočná, ale minimálny vianočný nádych v nej je evidentný. Vianoce a domov jednoducho k sebe pasujú“, tvrdí Ivan a pokračuje: „Ľahký melodický poprock navádza atmosféru domova, ktorú chceme tento krásny sviatok dopriať a zaželať každému.“ Zaujímavosťou je, že v piesni si zaspieval aj detský spevácky zbor. „Ten bol zložený z detí samotných členov kapely doplnený našimi kamarátmi, manželkami a sestrami“, hovorí Ivan a s úsmevom dodáva: „moja dcéra v zbore neúčinkovala, ešte to nestihla. Narodí sa až v Januári…“

Autorsky je pieseň výlučne v réžii Ivana a Trištvrte, s produkciou a mixážou pomáhal Erik Losos Horák. Kapela natočila k piesni aj vidoklip, ktorý vás po krátkej prehliadke nočnej Bratislavy z auta nakoniec zavedie domov.

Spojenie Ivana Štroffeka a Trištvrte je spojením rockového chrapľáku s elektronicko poprockovým decentne alternatívnym žánrom. „Sadli sme si ľudsky a rozumieme si aj v hudbe. Chceme robiť pesničky, ktoré oslovia ľudí, aby sa radi vracali na naše koncerty. Začali sme s pôvodnými skladbami z dielne Trištvrte doplnenými piesňami z môjho debutového albumu Umelé storočie. Singel Domov je výsledkom toho, že naša spolupráca je výborná a dáva nám zmysel“, dodáva na záver Ivan.

Previous articleBarbara Weiss žiari v novinke Vlastný svet
Next articleVianočná pieseň v podaní Zuzany Hrvoľovej zahreje nejedno srdce