Len začiatkom leta uviedol spevák a producent Domi Stoff prvým singlom z albumu Vzduch a dym svoj sólo projekt do hudobného sveta. Teraz prichádza s druhou skladbou Posledný X v live poňatom videoklipe. Súčasne naďalej ostáva verný svojej etablovanej kapele King Shaolin, s ktorou pôsobia aj ako sprievodná kapela Celeste Buckingham.

Sólový projekt je prirodzeným pokračovaním aktívnej speváckej a skladateľskej tvorby Domiho Stoffa, no s odklonom od anglického jazyka k naspievaným skladbám v rodnom jazyku. „Posledný X bol prvý po slovensky spievaný song, ktorý som dal von skrz sociálne siete tesne po tom, ako som ho zložil na gitare a mal veľmi pozitívne odozvy. Keď som išiel na rozhovor do TOP STAR s Alexandrou Pavlovič Hinkovou, oznámila mi, že jej strelil šíp priamo do srdca a že ho už odvysielala v predošlej časti, čo ma zaskočilo, no milo potešilo,“ prezrádza Domi prvé dojmy zo skladby, ktorá zanechávala za sebou stopy plné emócií.

Posledný X je manifestáciou toho, že človek má kontrolu nad svojim vlastným životom a sám rozhoduje o tom, či po páde nájde silu zodvihnúť sa a opäť hrdo stáť. „Občas asi každý z nás vníma ťarchu životných situácií, a preto má túžbu trochu vybalansovať energie. Ja som moje emócie vložil do skladby Posledný X,“ ozrejmuje Domi stratégiu, ktorú si stanovil na zvládanie negatívnych emócií, aké cítil v dané obdobie.

Samotná skladba Posledný X sa rodila do finálnej podoby až na troch rôznych miestach. Najprv v skúšobni King Shaolin, kde vznikla. Následne mix skladby prebiehal štúdiu v Novej Cvernovke, kde Domi pôsobil vyše pol roka a nakoniec finalizácia singla v Rita Studio, ktoré predstavuje súčasné producentské Domiho pôsobisko. „Ľudia väčšinou ani nevedia, koľko úsilia za tým stojí, aby pieseň uzrela svetlo sveta. Chcel som, aby znela viac akusticky a ľudsky, keďže pojednávam v nej predsa len o téme smútku, ktorý každý z nás cíti tu a tam a túži po čarovnej formule – chcem byť šťastný,“ hovorí spevák a skladateľ.

Preto získal druhý singel Posledný X namiesto inscenovaného videoklipu verziu z live záznamu, čím Domi zachoval v skladbe energiu, ktorá prúdi aj skrz všetkých zúčastnených muzikantov. O live záznam sa postaral Domiho dobrý priateľ, manager a talentovaný videomaker Michal Neffe. Natáčanie prebehlo v Rita Studio v nahrávacej réžii č. 2, známej aj ako Obývačka.

„S kapelou sme v tomto zoskupení hrali prvý raz a predchádzala tomu jedna skúška, no atmosféra bola úžasná. Keď všetci ťahajú za jedno lano, vždy z toho vzíde niečo dobré. Navyše na nakrúcaní bolo zábavné zistenie, že vlastne basgitaristka Baša Comendant má korene na východe Slovenska rovnako ako aj ja a celá jej rodina má priezvisko ako ja, čím sme vlastne zistili, že sme vzdialená rodina. Taká vec sa naozaj nestáva každý deň a znie to ako znamenie, že všetko je tak, ako má byť,“ s úsmevom dodáva Domi.

Súčasťou live session bol aj prvý singel Očami Vábi, ktorý bol uvedený verejnosti o týždeň skôr. V blízkom čase sa môžeme tešiť na ďalší singel z albumu už s filmovaným videoklipom, no na bližšie informácie si musíme ešte počkať.

Informácie poskytol PR Manager Michal Neffe.

Previous articleFúzie Zuzany Mikulcovej čaká finále
Next articleSwingový orchester FATS JAZZ BAND vydáva nový album