Správna cesta, je názov klipu a novej skladby slovenskej synth-pop formácie The Silence z pripravovaného albumu OUR TIME. Tvrdá temná elektronika a syntezátory v podaní chalanov Miloš Malovec – spev a Miroslav Hrnčár – klávesy/vokály dávajú tušiť, že synth-pop na Slovensku stále žije. Ich nová tvorba a pripravovaný album sú teda rozhodne tou správnou cestou. Kapela funguje od roku 2012. Žáner synth-pop bol síce doménou osemdesiatich a deväťdesiatich rokov a považuje sa v súčasnosti za tvz. „mŕtvu scénu“. No zakladateľ, líder a frontman kapely Miloš Malovec si postavil hlavu a ide si už zopár rokov tvrdo za svojim. Tvrdo, a to doslova. Kovové syntezátorové zvuky a dynamická rytmika novej skladby dávajú tušiť silnú inšpiráciu v legendárnych Depeche Mode ktorí boli priekopníkmi tohto žánru a dodnes skvelo pokračujú.

Názov skladby je veľavravný. No nehľadajte v texte skladby žiadne definitívne odpovede. Skôr staré dobre známe večné a nekonečné otázky hľadajúceho človeka. Okrem umeleckého filozofického posolstva však v sebe názov ukrýva aj strastiplnú cestu kapely samotnej. Asi neexistuje na Slovensku hudobník, ktorý by si z času načas nezúfal, či to má celé význam. Podpora mladých kapiel je slabá a ak aj existujú nejaké podporné projekty, tak si zvyčajne hrabú na vlastnom piesočku. Práve preto aj posledných pár rokov vznikol projekt SYNTH SLOVAKIA pod občianskym združením CULTURE POINT, ktorý si kladie za cieľ podporu a vzdelávanie v oblasti syntezátorovej hudby. The Silence je aktívnym členom a spolu s inými domácimi či zahraničnými kapelami tak dostal priestor vystúpiť už na dvoch ročníkoch jedinečného celovečerného syntezátorového festivalu SYNTHFEST SLOVAKIA.

The Silence je momentálne asi jedinou kapelou svojho žánru na Slovensku, ktorá stále aktívne vystupuje a neustále tvorí nové autorské veci. Presadiť sa v oblasti synth-pop je však dnes pomerne zložité. Tento žáner je len veľmi okrajový a mainstream ho dokonca považuje za archaický. No čuduj sa svete, história sa našťastie opakuje aj v šoubiznise. Boom dnes zažívajú práve retro modifikácie štýlov a zvukov z osemdesiatich či deväťdesiatich rokov. Obroda a znovuobjavenie kolesa v podobe starých dobrých analógových a modulárnych syntezátorov. A najnovšie dokonca valcuje moderný éter práve vlna retro synthwave. Nová skladba a pripravovaný album kapely The Silence sú teda možno aj akousi predzvesťou možného nástupu novej vlny synth-pop. O čom svedčia aj mnohé sľubné rozvíjajúce sa hudobné projekty z okolitých krajín.

Správna cesta sa nedá nájsť. Ale dá sa vytvoriť a poctivo odšliapať.