Kapela Börenzeppers dnes predstavila svoj prvý singel Záhrada aj s klipom dostupným na YouTube. Bratislavské multižánrové trio v zložení Lukáš Molnár – basa/spev, Jakub Vizner – bicie a Marek Drimal – gitara, vydalo svoju prvú skladbu, ktorou vzbudzujú vysoké očakávania od pripravovaného EP. Kapela v súčasnom zložení funguje od roku 2018, má za sebou niekoľko koncertov v bratislavských kluboch. Pri tvorbe ich išpirujú rôzne
hudobné štýly, ako napríklad Shoegaze, Indie Garage Rock, Art Rock s prvkami Bluesu, Jangle Pop, Surf Rock a Progressive-Dance Punk. Záhrada sa vyznačuje minimalizmom s ambientnými prvkami, vyváženým zvukom a jednoduchým, ale zároveň silným textom, ktorým dokážu poslucháča hneď vtiahnuť do deja.

Nahrávka vznikla koncom roka 2019 v štúdiu Lososound. O mix a master sa postaral Erik Horák (Noisecut/Zlokot) spolu s Jakubom Viznerom. Klip je ideovým a režisérskym počinom gitaristu Mareka Drimala, ktorý ho pripravil ako poctu oceňovaného filmu
Záhrada od Martina Šulíka. Marek: “Film Záhrada je pre mňa jedno z najsilnejších diel slovenskej kinematografie a s jeho scénami v hlavách sme túto pesničku skladali. Z môjho pohľadu ostáva záver filmu otvorený a my sme chceli tento príbeh dopovedať, tak, ako ho vnímame my.” Pri tvorbe spolupracovalo hneď niekoľko známejších, ale neopozeraných mien. Herci Andrea Sabová (DAB) a Vladislav Plevčík (DNS) stvárnili hlavných hrdinov. O samotné natáčanie sa postaral kreatívny kameraman Martin Hruboš a aby sa nič nepodcenilo, odborné konzultácie so svojími skúsenosťami zo svetových produkcií poskytol Ľubomír Bachratý. Produkčne celé natáčanie zastrešila Dominika Fáberová. Natáčanie prebiehalo počas jedného dňa na myjavských kopaniciach.
Dejová línia sa skladá z troch častí. V prvej časti, kde najviac rezonujú prvky odkazujúce na samotný film, sa predstaví len hlavný hrdina. Po tom, ako zaspí, plynule prechádza dej do snovej časti, kde sa objavuje hlavná hrdinka, ktorej tvár je zobrazená len v náznakoch a divák nemá konkrétny obraz vysnívaného dievčaťa. Tretia a zároveň finálna pasáž krásne dotvára celý dej a prekvapí na slovenské pomery netradičným spracovaním.
Marek: “Keďže sme chceli jasne oddeliť realitu od našej interpretácie záveru, rozhodli sme sa celé vyvrcholenie deja pripraviť ako klasickú 2D animáciu.” Na tejto časti pracovali študenti Richard Zbiták a Jana Petková zo SŠUPAT pod odborným vedením režiséra a animátora Jaroslava Barana (Jurošík).