Spevák skupiny Chilli Fellaz sa vydal na sólovú kariéru a v nedeľu zverejnil nový videoklip ku skladbe “Mesto pod Urpínom”. Rodák z Dudiniec v ňom ospevuje mesto, v ktorom dospieval. Pieseň zložil v spolupráci s Radovanom Oravkinom zo skupiny Reunion a Matejom Bartkom. O nahrávku a videoklip sa postarali bratia Bošeľovci z Môlča records.

Stredoslovenské krajské mesto učarovalo už v minulosti viacerým umelcom. Svoj love-song jej skomponoval Honza Nedvěd, Peter Sedlák, a skupina Korben Dallas nazvala svoj tretí album “Banská Bystrica”. Dominik študuje na banskobystrickej Akadémii umení muzikálový spev. “Študoval som tu už na konzervatóriu a prežil veľmi pestré dospievanie. Žije tu veľa šikovných ľudí, ktorí majú čo povedať, nielen v umení.” vysvetľuje spevák svoj pozitívny vzťah k mestu.

Na nahrávke hrá na gitaru, violu, aj bicie René Bošeľa, známy zo skupiny Čendeš. “Bola to nová skúsenosť. Bratov Bošeľovcov poznám dlho, ale pracovné cesty sa nám pretli prvý krát. Sú to profesionáli s citom pre emóciu a detail. Všetko išlo hladko. Rozumieme si ľudsky a myslím, že sa to odrazilo aj na výsledku.”

Vo videoklipe hrá viacero banskobystrických hudobníkov: Matej Smutný (skupina Martina Haricha), Filip Jánošík (Hotoví Umelci) a Radovan Oravkin (Reunion, Rado One). “Kamaráti boli komparz, ktorí vniesol do klipu atmosferu, ktorú som si predstavoval. Väčšina z nás, ktorí sa tomu venujeme, máme ciele a predstavy o veľkých pódiach a popularite. No na teraz nech hudba zastáva funkciu spájania ľudí a komunít a ostatné nechávam na osud.”

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here