Bratislavská rocková partia Verdikt Znie sa hlási o slovo s videoklipom k novému singlu Hrob 348. Kapela prichádza s netradičným zvukom, kombináciou slovenského rapu, hip-hopového beatu a podladených gitár. Podľa slov frontmana Filipa Pokorného skladba vznikla veľmi spontánne: „Odkedy som do svojho štúdia zaradil sampler, začal som sa venovať mojej starej láske, produkcii hip-hopových beatov. Jednoducho mi do tohto beatu napadlo niečo zarapovať. Nahrávku som poslal pár priateľom na internete a tí ma priviedli k tomu, aby som nahral gitary. Pridal som aj živé bicie a nová skladba Verdiktu Znie bola na svete.“

Za záhadným menom piesne Hrob 348 sa skrýva metafora vnútorného boja človeka so sebou samým. Pokorný túto myšlienku rozkrýva: „V poslednej dobe som si všimol, že keď nepočúvam svoj vnútorný hlas a nerobím to, čo v skutočnosti chcem, dostávam sa do kolízie sám so sebou. Potichu príde sebaklam, úzkosť, nastúpia rôzne formy otupovania pocitov, útekov od reality.“ Pieseň je teda akýmsi upozornením a zároveň budíkom pre ľudí, ktorí už dlho snívajú a ešte dlhšie túžia niečo konkrétne urobiť. A nakoniec sú to práve oni sami, ktorí si zas a znova nájdu dôvod, prečo sa to „niečo“ urobiť nedá a zostávajú v začarovanom bludnom kruhu.

O videoklip sa postaral Randy Cold, slovenský režisér žijúci v Prahe. Temným vizuálom dokonale dokresľuje pochmúrnu náladu skladby. Rýchle záblesky zahalených tvárí, neznámych ženských tiel, démonicky pôsobiacich objektov znázorňujú strach a nebezpečenstvo rozpoloženia človeka, ktorý vedome ide sám proti sebe. Klip, vznikajúci v období karantény a zatvorených hraníc, dostal svoju podobu vďaka spolupráci tvorcov cez internet, bez osobných stretnutí.

Verdikt Znie vydáva klip k skladbe Hrob 348 ako predzvesť nového CD s pracovným názvom  20102020. Album s pesničkami z obdobia zhruba desiatich rokov bude viac-menej chronologicky usporiadaný od najnovších, po najstaršie skladby. Už čoskoro si poslucháč bude môcť vypočuť takmer kompletnú tvorbu kapely Verdikt Znie na svojej obľúbenej streamovacej platforme.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here