Roman Jakobej novou klipovkou pripomína skoro dvojročný debut jeho formácie Iako Bei – Pursuits in 1ife, ktorý sa vyznačuje inovátorským prístupom k rockovej hudbe. Album bol nahratý bez gitár v zložení basa, bicie, saxofón a klávesy.

Kapela opäť ukazuje novú tvár a potvrdzuje tak obrovskú pestrosť albumu. Po prvej symfonicej rockovej We‘re Building Our Own Monument nasledovala prog metalová A Way to Oppose, potom do elektroniky ladená Fake (The New Kind of Beauty) a najnovšia Don‘t Give Up That Dream sa nesie v popovejšom štýle. „Album je miestami dosť temný a vážny a táto skladba doslova svieti na albume, pretože sa jedná o tú najveselšiu. Mnohí mi radili zverejniť túto skladbu ako prvú, keďže je na prvé vypočutie najchytľavejšia. Nebola to ale až tak reprezentatívna skladba, čo sa zvyšku albumu týka. Až teraz prišiel na ňu čas“ dodáva Roman s úsmevom.

Skladba má jednoduchý text – nech už máte akýkoľvek sen, nevzdávajte sa ho a choďte si za ním. V klipe vidíme Romanovu cestu na vrchol, ktorá text vystihuje metaforicky ale aj doslova. Na vrchol sa ale nedostane, čo bola aj pointa klipu. „Treba si ísť za svojim snom ale klip znázorňuje len cestu. Tá je mnohokrát dôležitejšia, než samotný cieľ“ dodáva Matej Jánošík, ktorý klip točil.

Pôvodne sa malo jednať o lyric video, kde by cesta na vrchol slúžila len ako pozadie pre text. „Ešte večer pred točením bol plán takýto. Nakoniec boli zábery príliš pekné na to, aby ich zakrýval text. Zároveň pár dní pred točením na Volovci tam bola obrovská víchrica, ktorá vyváľala stromy. To nám zahralo do karát, čo sa príbehu týka“ objasnil frontman. Skladba má totiž v strede temnú pasáž, ktorá hudobne odzrkadľuje boj na ceste za svojím snom. Vizuálne je táto pasáž posilnená zábermi Romana predierajúceho sa cez hustý les alebo skákajúceho cez zvalené stromy. „Bolo to fyzicky celkom náročné, natrhol som si kabát, roztrhol rukavice a párkrát aj spadol, čo bude dobrý materiál pre nepodarené zábery, ale užil som si to“ zaspomínal Roman.

V tejto skladbe tak ako aj na celom albume môžete počuť mnohých skvelých hudobníkov. O výrazný klavír sa postaral Stevie Heart, ktorý má na konte sólový jazz-popový album SIMPLE LIFE (2015) a druhý album tesne pred vydaním. Tibor Rusnák mal len 18 rokov, keď nahral bicie na album a momentálne študuje bicie na Janáčkovej Akademii muzických umení v Brne. Nikola Bankov, ktorý vyhral ocenenie ‘objav roka‘ v rámci ‘Nové Tváre Slovenského Jazzu‘ v roku 2015, hrá na saxofóne. Momentálne sa mu dostáva uznania za jeho inštrumentálny jazzový debutový album BRIGHT FUTURE (2019), ktorý nahral a vydal v Dánsku, kde študuje na The Royal Academy of Music. O vokály sa postarala hviezda súčasného slovenského popu Karmen Pál Baláž. Kameru a farby mal na starosti Matej Jánošík, ktorý je aj tvorca debutového klipu, s niektorými zábermi pomohol Miroslav Hajdú a o strih sa postaral Roman Jakobej. Album je dostupný na všetkých digitálnych platformách ale aj v digipack CD verzii s 20 stranovým bookletom, ktorý je možné si objadnať cez bandcamp alebo FB a IG kapely.