V týchto dňoch vychádza nový videoklip Petra Lipu ku skladbe „Problémy s problémami“ z posledného štúdiového albumu Petra Lipu „Dobré meno“.

Vytvorila  ho ako svoju ročníkovú prácu na SŠUPAT – Súkromnej škole umeleckého priemyslu animovanej tvorby v Bratislave  Andrera Pátková.

Andreou Pátkovou

Ako prišlo k tomu, že si sa rozhodla robiť na tomto videoklipe?

V škole sme boli oboznámení o tom, že sa bude robiť klip na pesničku Petra Lipu Problémy s problémami. V tom čase som robila na filme “Alino” pre firmu Pre Alina, tým pádom mi ani nenapadlo, že by som sa ku tvorbe klipu mohla dostať, ale nikto sa neodvážil na to podujať, tak si mňa počkal :).

Čo ťa napadlo, keď si prvý raz počula pesničku Problémy s problémami?

Ja som človek, čo hudbu počúva veľmi veľa  a rada ju vnímam nielen ako zábavu, ale hlavne ako umenie, prvýkrát som ju počula keď sa ku mne dostala informácia, že budem robiť klip a pamätám si najviac to, že sa mi okamžite zmenil názor na jazz. Pesnička sa mi páčila aj po hudobnej aj po lyrickej stránke. Dovtedy som nevenovala jazzu skoro žiadnu pozornosť, momentálne si pustím jazz aj pri tvorbe.

Ako by si vedela vysvetliť divákom aké náročné je urobiť animovaný klip?

Dlho som rozmýšľala kým som prišla na odpoveď, ktorá mi najviac sedela. uUrčite to nie je jednoduché, každá chyba je vidieť  a je to obraz na hudbu čiže príprava klipu dala najviac zabrať ale zároveň by som povedala, že keď človek do niečoho spadne a baví ho to, tak sa rád popasuje a stane sa z toho hra, kde je možné buď sa uči,ť alebo zabávať sa. Na klipe mi taktiež pomáhali moji šikovní kamaráti zo školy Adam Čurko a Veronika Válentová.

Koľko postáv tam účinkuje?

Klip ma 6 hlavných postáv, z ktorých je len jedna kladná, ktorou je Peter Lipa, a pár vedľajších.

Akú dejovú podstatu ma klip?

Klip má rýchly dramatický dej, ktorý graduje a metaforicky znázorňuje problémy, stres a chaos.

Koľko obrázkov si musela namaľovať?

Okolo 20.000. V procese sa nakreslí veľa pomocných obrázkov, alebo dokonca aj celé scény, ktoré sa do finálu potom ani nedostanú.

Už čoskoro absolvuješ stredoškolské vzdelanie. Aké máš plány? Chystáš sa ďalej pracovať s hudbou na videoklipoch ?

V pláne mám skúsiť sa dostať na vysokú školu v zahraničí alebo v Bratislave. Jednoznačne sa chcem venovať naďalej animovanému filmu a výtvarnému umeniu . S celým srdcom dúfam, že tento klip nebude môj prvý a posledný, lebo spojenie hudby a animáku je niečo čo keď je spravené z túžby, nadšenia a lásky má v mojich očiach veľkú hodnotu.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here