V piatok 6. marca vyšiel nový singel a videoklip Martina Haricha k veľmi emotívnej balade ROWING ACROSS THE OCEAN. Súčasne s touto anglicky spievanou piesňou, ktorá je protikladom k trom posledným „elektro-popovým“ skladbám autora, vychádza aj naväzujúci album – s minimalistickým názvom BLUE. Album z produkcie anglického tímu “Gilkicker studios” na Malte vydáva nemecký label CAP-Sounds. Single, ktoré boli zároveň ochutnávkou z tejto dosky, (vyšli v minulom roku  –   FIGHT FOR YOU a SERIOUS TROUBLE) sa pravidelne umiestňujú na najvyšších priečkach hitparád domácich rádií a skórujú aj v éteri v susednom Nemecku a v Kanade.

„Rowing across the ocean“ som napísal za 10 minút – raz, keď som v noci nemohol spať. Potom nám trvalo približne rovnako dlho, kým sme sa v štúdiu po prvej naspievanej verzí rozhodli – že je „hotová“.  Taká nahá, akou bola od začiatku… V rovnakom zvuku, akým ju hrávam sem-tam na ulici.  Napriek tomu, že v porovnaní z „veľkoprodukčnými“ skladbami Serious trouble a FIGH4U (a vlastne celým zvukom môjho nového mini-albumu BLUE)  je táto pieseň (nahraná iba s gitarkou a klavírom) veľkým kontrastom. Napriek tomu som sa ju rozhodol na dosku zaradiť.  Dôvod je jednoduchý: Pesničky som tentokrát zjednocoval podľa toho, akú farbu vidím, keď zavriem oči. A „Rowing across the ocean“ je premňa zo všekých najjasnejšie modrá. 

…opisuje Martin Harich vznik piesne. Emotívna novinka je tak v kontraste s jeho poslednými „velkoprodukčními“ skladbami na čele s minuloročným jesenným singlom FIGHT FOR YOU. 

Videoklip ku skladbe ROWING ACROSS THE OCEAN, ktorý nakrúcal Martin na Islande, podčiarkuje romantickú atmosféru pesničky a zahaľuje ju do nádychu kúzla tejto úžasnej krajiny. Oficiálny krst albumu sme napriek aktuálnej situácií museli presunúť na neurčito, ale už teraz sa dá CD objednať v e-shope www.martinharich.sk alebo v distribúcií Spinaker.sk . Album bude čoskoro uvedený aj na LP platni a v jeho dizajne, o ktorý sa postarala talentovaná Victoria Linnenn, pôjde do sveta v najbližších dňoch aj Martinov špeciálny 5ročný diár.